Wygrane mecze siatkarek. W hali przy Bukowskiej siatkarki Energetyka wygrywają 3:0, na Piotrowie SKF Politechnika 3:1

Energetyk Poznań – Culmen Chełmno 3:0(27:25, 25:19, 25:21)

Znakomity mecz rozegrały siatkarki II ligowego Energetyka Poznań. Na własnym parkiecie pokonały Culmen Chełmno 3:0 (25,19,21) i umocniły się na 3 miejscu w tabeli gr.1.
Tylko w pierwszym secie przyjezdne nawiązały wyrównaną walkę z naszymi dziewczętami. Dużo nerwowości i własnych błędów sprawiały, że gra falowała przewagą raz jednej raz drugiej drużyny. Najwięcej spokoju w końcówce miały poznanianki i to one schodziły na przerwę prowadząc 1:0. Drugi i trzeci set od połowy był pod pełną kontrolą siatkarek z Bukowskiej. Cieszy fakt że zdziesiątkowany chorobami i kontuzjami zespół Energetyka stanął na wysokości zadania i wywalczył kolejne cenne 3 punkty. Na wyróżnienie zasługuje postawa debiutantki niespełna 15 letniej Marianny Podobińskiej, która zagrała jak wytrawna siatkarka bez żadnej tremy i stanowiła o sile naszego zespołu.

źródło Energetyk Poznań

 

SKF Politechnika Poznańska – KS Spójnia Stargard 3:1(25:18, 21:25, 25:17, 25:20)

Skład SKF: Pierzchała(c), Pachurka, Gudowicz, Kohut, Bińczycka, Radzewicz, Przybylska(l) oraz: Szczurek(l), Turek, Koziorowska, Kwiatek, Nowicka.

Trener: Przemysław Wodzień

Spotkanie w Poznaniu było dla poznańskich siatkarek bardzo ważne.

Po serii czterech porażek z rzędu różnica punktowa pomiędzy poznańską ekipą, a ekipami walczącymi również o udział w fazie play off zaczęła się niebezpiecznie zmniejszać.

Poznanianki zaczęły dobrze i prowadziły 4:2 i 6:4. W środkowej części seta jeszcze podwyższyły prowadzenie, aby finiszować z pewną wygraną 25:18.

Początek drugiej odsłony nie zapowiadał zmian na boisku. Zawodniczki Politechniki Poznańskiej objęły prowadzenie 5:0, aby remisować 5:5.

Dalsza część seta to do stanu 14:15 wyrównana walka. Potem mały przestój ekipy z Poznania i doświadczone siatkarki Spójni wypracowały przewagę, która zaowocowała wygraną 25:21 i wyrównaniem stanu spotkania na 1:1.

Trzecia odsłona to od początku mocna walka z obu stron. 8:8, 10:10 i 11:11 zwiastowało, że zgromadzoną widownię mogą czekać wielkie emocje.

Nic takiego nie ma jednak miejsca. Poznanianki biorą sprawy w swoje ręce i przy dużym zaangażowaniu całej ekipy wygrywają bardzo pewnie 25:17 wychodząc na prowadzenie w spotkaniu 2:1.

Kolejna odsłona spotkania jest ostatnią. Początkowo do stanu 10:10 trwała równa walka, ale od tego momentu przy własnej zagrywce miejscowe wypracowały wynik 16:11 i to było kluczowe dla losów seta.

Ostatecznie po dobrej grze SKF Politechnika Poznańska wygrywa 25:20 i całe spotkanie 3:1 przerywając serię czterech porażek z rzędu.

Każda z zawodniczek ekipy z Poznania przyczyniła się dzisiaj do wygranej.

Relacja Michał Sułkowski

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments