azsawfpoznanZawodniczki AZS AWF Volkswagen Poznań wzięły rewanż na zespole UKS Kusy Baltica Szczecin, z którym przegrały na inaugurację II ligi w listopadzie i tym razem pokonały swoje rywalki 28:33. Najwięcej bramek w drużynie ze stolicy Wielkopolski zdobyła Weronika Łakomy.

W niedzielę przywiozłyśmy upragnione dwa punkty do Poznania. W pierwszej rundzie nie udało nam się pokonać ekipy ze Szczecina, dlatego to zwycięstwo bardzo mnie cieszy. Wprawdzie pojawiło się w naszej grze trochę błędów i nieporozumień w obronie, ale ponoć zwycięzców się nie sądzi. Walka do końca pozwoliła nam wypracować bezpieczną przewagę i cieszyć się z wygranej, do której każda dołożyła swoją cegiełkę. Był to nasz pierwszy mecz w tej rundzie i myślę, że z każdym kolejnym będzie jeszcze lepiej – skomentowała zdobywczyni 11 bramek, Łakomy.

Nie od początku jednak mecz układał się po myśli AZS AWF. To gospodynie rozpoczęły lepiej to spotkanie i już po kilku minutach prowadziły 3:0. Akademiczki grały nieco ospale, a swoją pierwszą bramkę zdobyły dopiero w 5. minucie meczu. Od tego momentu nabierały jednak wiatr w żagle i na przerwę schodziły już z przewagą pięciu trafień.

Po zmianie stron poznanianki starały się utrzymać bezpieczną przewagę i dowieść korzystny rezultat do końca pojedynku. Młode i ambitne szczypiornistki Kusego, które jeszcze kilka dni wcześniej wywalczyły 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek, nie zamierzały jednak składać broni. Mozolnie odrabiały straty, by w 43. minucie mieć na koncie już tylko o jedną bramkę mniej, niż zespół gości. Tego dnia było to jednak wszystko, na co stać było Balticę. AZS AWF Volkswagen Poznań przyspieszył grę i ponownie wypracował sobie prowadzenie, którego nie oddał już do końca meczu.

– Chciałyśmy udowodnić, że nasza przegrana ze Szczecinem w pierwszej rundzie była trochę pechowa i przypadkowa, co chyba potwierdziłyśmy podczas tego spotkania. Zabrakło wśród nas chorej Anity Kujawy, ale na szczęście dobrze reprezentowały się zmienniczki, co zapowiada równy poziom w zespole i coraz lepsze rezultaty w przyszłości – dodała rozgrywająca AZS AWF, Kamila Siudmak.

UKS Kusy Baltica Szczecin – AZS AWF Volkswagen Poznań 28:33

UKS Kusy Baltica Szczecin: Marszałek, Yilmaz – Zawistowska (8), Lis (7), Kochaniak (7), Mielczarek (2), Popkowska (2), Cińcio (2), Podgórska, Antkowiak, Mostek.

AZS AWF Volkswagen Poznań: Pawlak, Piskała – Łakomy (11), Siudmak (6), Kwiecień (6), Matyja (5), Peda (4), Szymańska (1), Sowińska, Zdanowska, Łyszczyk, Karasiewicz, Cwojdzińska, Duzowska.

źródło: azsawfpoznan.pl