W meczu drugiej z pierwszą drużyną II ligi AZS AWF Volkswagen Poznań pokonał na wyjeździe KPR II Jelenia Góra 28:25. Dzięki zwycięstwu akademiczki objęły prowadzenie w tabeli.

– Wiedziałyśmy, że mecz z liderem w Jeleniej Górze będzie bardzo trudny. Cel był jednak jeden – zdobyć kolejne 2 punkty. Pojedynek rozpoczęłyśmy niestety źle, ale po 10 minutach złapałyśmy właściwy rytm, dobrze zaczęła funkcjonować obrona i zdobywałyśmy kolejne bramki – podsumowuje niedzielne spotkanie Weronika Łakomy, która rozegrała w Jeleniej Górze doskonały mecz. Obrotowa AZS AWF zdobyła aż 14 goli!

W drugiej połowie w pewnym momencie w naszą grę wkradła się niepotrzebna nerwowość i pojawiły się głupie błędy. To sprawiło, że przeciwniczki zdołały w 56. minucie doprowadzić do remisu 25:25. Na szczęście wtedy wrócił spokój, wzięłyśmy głęboki oddech, zagrałyśmy swoje i wygrałyśmy to spotkanie zasłużenie. Dobry mecz i moje 14 bramek na pewno cieszy. Z jednej strony to zasługa ciężkiej indywidualnej pracy, z drugiej – gry innych zawodniczek, w tym między innymi Kamili Wrony, które świetnie dogrywały mi piłki. Nic, tylko to wykorzystać – dodaje Łakomy. – Gratulacje po tym meczu należą się całemu zespołowi!

KPR II Jelenia Góra – AZS AWF Volkswagen Poznań 25:28 (12:17)

KPR: Michalewicz – Barczyńska 7, Oreszczuk 7, Jasińska 5, Damaziak 2, Stachowicz 2, Dymek 1, Wiśniewska 1, B.Wrotniewska, Pyś, Janik.

AZS AWF Volkswagen Poznań: Korniluk, Ławrecka – Łakomy 14, Wrona 4, Łyszczyk 3, Sowa 3, Ślęzak 3, Szymańska 1, Pakosz, Karasiewicz.

źródło: azsawfpoznan.pl