Lech II Poznań - fot. screen z LechTV

Rezerwy Lecha Poznań odniosły pewne zwycięstwo nad Victorią Września 5:2 w meczu III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Po dwa gole strzelili Tomasz Dejewski i Piotr Kurbiel, a jedną bramkę dołożył Mateusz Klichowicz.

Poznaniacy w tygodniu przegrali w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego z Polonią Środa Wielkopolska, z kolei ich rywale z Wrześni w podobnych rozgrywkach na szczeblu okręgu konińskiego triumfowali wygrywając z Sokołem Kleczew. W bezpośrednim pojedynku lepszy okazał się jednak drugi zespół Kolejorza.

W pierwszej połowie lechitom udało się zdobyć dwa gole. Najpierw w 34. minucie trafił Dejewski, a po chwili wynik podwyższył Kurbiel. W drugiej części gry obaj piłkarze również trafiali w takiej samej kolejności, co ciekawe ponownie w odstępie ośmiu minut. Piątego gola dla podopiecznych trenera Patryka Kniata strzelił Klichowicz.

Uspokojeni wysokim prowadzeniem lechici w końcówce się zdekoncentrowali i pozwolili gospodarzom na zdobycie dwóch bramek. Najpierw z rzutu karnego trafił Bartosz Nowicki, a po chwili rozmiary porażki zmniejszył Szymon Krawczyński.

Rezerwy Lecha nadal są na trzecim miejscu w tabeli ze stratą ośmiu punktów do lidera Warty Poznań, ale już tylko jednego oczka do Sokoła, który w tej kolejce przegrał.

Victoria Września – Lech II Poznań 2:5 (0:2)

Bramki: 0:1 Dejewski (34.), 0:2 Kurbiel (42.), 0:3 Dejewski (52.), 0:4 Kurbiel (60.), 0:5 Klichowicz (70.), 1:5 Nowicki (83. – karny), 2:5 Krawczyński (86.)

Lech: Mateusz Lis – Maciej Orłowski (11. Piotr Rymar), Tomasz Dejewski, Jan Bednarek, Kamil Szubertowski – Wiktor Witt, Szymon Drewniak, Jakub Serafin (58. Piotr Fontowicz) – Mateusz Klichowicz (79. Vladislavs Fjodorovs), Piotr Kurbiel, Dawid Juchacz (79. Mariusz Woźniak)

źródło: lechpoznan.pl