Koszykarze Biofarmu Basket Junior Poznań pokonali Rosę Radom w półfinale turnieju finałowego mistrzostw Polski do lat 18. W finale nasi zawodnicy zmierzą się z WKK Wrocław.

Poznaniacy z kompletem trzech zwycięstw awansowali do grona czterech najlepszych drużyn w kraju wśród juniorów. Podopieczni trenerów Bartosza Sikorskiego i Andrzej Śniadka w półfinale kolejny raz pokazali wysokie umiejętności.

Biofarm Basket Junior w pełni kontrolował spotkanie z Rosą Radom. Ostatecznie zawodnicy ze stolicy Wielkopolski pokonali gospodarzy turnieju finałowego 86:63. W meczu o złoty medal poznaniacy zmierzą się z WKK Wrocław, który dotychczas również nie przegrał ani jednego spotkania.

Relacja na żywo na imprezylive.pl. Początek o godzinie 13.15.

KS Rosa Sport Radom – Biofarm Basket Junior Poznań 63:86 (16:25, 21:15, 10:24, 16:22)

Poznań: Dawid Gruszczyński 23,  Mikołaj Kurpisz 15, Szymon Ryżek 13, Michał Skrzypek 10, Marcin Tomaszewski 8, Patryk Stankowski 8, Maciej Waraczyński 8, Michał Rybakowski 1, Mateusz Madanowski 0, Grzegorz Lichtański 0.