KS M40.pl Poznań - UKS Orlik Mosina

Drużyna KS M40.pl Poznań w dzisiejszym spotkaniu pokonała UKS Orlik Mosina 7:2 (2:1).
Goście z Mosiny w poprzedniej kolejce zwyciężyli na wyjeździe niepokonanego do tego czasu lidera 2. ligi futsalu GI Malepszy Leszno, Poznaniacy po dwóch z kolei remisach chcieli wreszcie udokumentować dobrą grę zwycięstwem.

Początek niedzielnego spotkania wyraźnie należał do mocno zdeterminowanych tego dnia gospodarzy. Swoje szanse mieli Jacek Kalbarczyk, Marcin Grabowski i Serhii Chamukha. Świetnie jednak w bramce gości spisywał się Bartkowiak. W 5 minucie w pozornie niegroźnej sytuacji strzał z dalszej odległości oddał Dera, który zaskoczył broniącego w bramce Poznaniaków Rafała Ołdyńskiego i goście wyszli dość niespodziewanie na prowadzenie.

Pomarańczowi szybko otrząsnęli się z ciosu bo już minutę później znakomite podanie Przemysława Marciniaka na bramkę zamienił Serhii Chamukha. Ta bramka uskrzydliła gospodarzy, którzy z jeszcze większym impetem zaatakowali rywala. W 8 minucie po wysokim pressingu i przechwycie Maciej Krzyształowski wyprowadził Poznaniaków na prowadzenie. W kolejnych minutach gra się wyrównała i goście zaczęli stwarzać sytuacje bramkowe. W 12 minucie zawodnicy UKS Orlik byli bliscy wyrównania. Przerzut Bartkowiaka wylądował w bramce ale w tej sytuacji sędziowie dopatrzyli się faulu na bramkarzu gospodarzy i gol nie została uznana. W samej końcówce pierwszej części Grzegorz Urbański świetnym strzałem w długi róg mógł podwyższyć rezultat ale świetnie ponownie obronił Bartkowiak.

Druga część rozpoczęła się ponownie od ataków KS M40.pl Poznań. 40 sekund po rozpoczęciu drugiej części rzut rożny na bramkę zamienił kapitan Poznaniaków Jacek Kalbarczyk. Dwie minuty później goście z Mosiny strzelili jednak bramkę kontaktową. Długie podanie Bartkowiaka na bramkę zamienił Wichlowski i na tablicy było już tylko 3:2. Od tego momentu gra zrobiła się dość nerwowa. Na szczęście dla gospodarzy w 26 minucie znakomite podanie Mateusza Górki wykorzystał Tomasz Sobierajski i zrobiło się 4:2. Od tego momentu Poznaniacy przejęli całkowitą kontrolę nad meczem. W 29 minucie kolejny rzut rożny i podanie Serhii Chamukhii wykończył Przemysław Marciniak. Przy stanie 5:2 trener gości zdecydował się na manewr z wycofanym bramkarzem ale Poznaniacy tego dnia nie pozwolili rywalom rozwinąć skrzydeł. W 38 minucie po kolejnej znakomitej akcji i strzale Mateusza Górki piłka wylądowała po raz szósty w Mosińskiej bramce. Jeszcze w ostatniej akcji meczu Przemysław Marciniak dopił piłkę po strzale Tomka Sobierajskiego i ostatecznie KS M40.pl Poznań pokonał UKS Orlik Mosina 7:2 i włączył się do walki o ligowe podium w sezonie 2016/2017.

KS M40.pl Poznań – UKS Orlik Mosina 7:2 (2:1)