Niedzielny mecz 4. kolejki II Ligi Futsalu KS M40.pl Poznań – GI Malepszy Leszno przyniósł sporo emocji. Zawody odbywały się wyjątkowo na hali widowiskowo-sportowej Arena, największym obiekcie sportowym w Poznaniu.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo spokojne, obie drużyny wyraźnie badały swoje możliwości. Z czasem to goście zaczęli się rozkręcać. Groźne kontrataki, dobra gra kombinacyjna prowadzona przez Dariusza Pieczyńskiego stwarzały coraz większe zagrożenie pod bramką Wojciecha Persa. W 14. minucie, po dobrej wymianie podań, bramkę dla GI Malepszy Leszno zdobył Walczak. W kolejnych minutach przewaga gości rosła ale nie została uwieczniona bramką.

W drugiej części Poznaniacy zagrali zdecydowanie odważniej. Swoje okazje mieli Maciej Krzyształowski oraz Mateusz Górka. Lider z Leszna groźnie jednak kontratakował. Po jednej z takich akcji zagranie Pieczyńskiego wykończył Drewnowski. Poznaniacy nie składali broni ale kolejną bramkę zdobyli ponownie goście. Molicki przechwycił piłkę w środku pola i w sytuacji sam na sam po raz trzeci pokonał Wojtka Persa. Przy stanie 0:3 Pomarańczowi postawili wszystko na jedną kartę grając z tzw. lotnym bramkarzem. Przyniosło to efekt dopiero w 39. minucie, kiedy to Maciej Krzyształowski wykorzystał podanie Mateusza Górki. W kolejnej akcji Górka strzałem z dystansu zaskoczył Błaszczyka i Poznaniacy złapali kontakt z rywalem. Ostatnie sekundy były bardzo emocjonujące, na wyrównanie zabrakło jednak czasu i ze zwycięstwa ostatecznie cieszyli się goście z Leszna.

KS M40.pl Poznań – GI Malepszy Futsal Leszno 2:3 (0:1)

0:1 – Walczak – 14 min
0:2 – Drewnowski – 24 min
0:3 – Molicki – 32 min
1:3 – Maciej Krzyształowski (asysta Mateusz Górka) – 39 min
2:3 – Mateusz Górka (asysta Przemysław Marciniak) – 40 min

M40.pl: Wojciech Pers – Jacek Kalbarczyk, Przemysław Marciniak, Tomasz Sobierajski, Mateusz Górka – Maciej Krzyształowski, Grzegorz Urbański, Michał Jędrzejczak, Marcin Grabowski, Bartosz Simiński – Wojtek Gałczyński, Rafał Ołdyński
Trener: Patryk Rzepka
Kierownik: Marcin Grabowski

Kolejne spotkanie M40.pl Poznań rozegra już w najbliższą niedzielę, tj. 04.12.2016 roku. Pomarańczowi w derbowym pojedynku podejmą na Chwiałce CityZen Poznań, start meczu o godz. 13:00. Zapraszamy!