Lech Poznań blisko kolejnego wzmocnienia. W poniedziałek testy medyczne w Kolejorzu rozpoczął Elvis Kokalović. Jeśli je przejdzie, podpisze półroczną umowę z poznańskim klubem z opcją przedłużenia o trzy lata.

Kokalović ma 28 lat i jest środkowym obrońcą. Piłkarz może jednak występować na prawej stronie obrony, a także w środku pola. Ostatnio grał w tureckim Karabüksporze. W obecnym sezonie zawodnik zagrał w ośmiu spotkaniach w Süper Lig. W przeszłości występował też w Konyasporze, a także dwóch chorwackich klubach. Jest wychowankiem Slavenu Belupo, grał też w NK Koprivnica. W swojej karierze rozegrał również dwa spotkania w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju.

Chorwat o zainteresowaniu Lecha Poznań usłyszał po raz pierwszy kilka tygodni temu. – Wiem, że to bardzo duży klub, który ma fanatycznych kibiców i gra dobry futbol, szczególnie po przyjściu Nenada Bjelicy. Rozmawiałem z trenerem dwa dni temu, ale niezbyt długo. Powiedział mi, że czeka na zakończenie wszystkich formalności i podpisanie umowy – przyznaje piłkarz.

Bardzo ważna dla Kokalovicia jest gra o najwyższe cele, a na to może liczyć w stolicy Wielkopolski. – Lech walczy o mistrzostwo, ma też szansę na wygraną w krajowym pucharze. Wkrótce czekają go mecze w półfinale, więc jest już naprawdę blisko sukcesu. Nie będzie o niego łatwo, ale jest szansa, że uda się wygrać – mówi obrońca. – Lubię walczyć o najwyższe cele i będę chciał pomóc temu klubowi – dodaje.

 

Źródło lechpoznań.pl/foto Adam Ciereszko

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz