Enea AZS Poznań przegrał z wiceliderem I ligi ŁKS SMS Łódź 52:54. To pierwsza porażka „Akademiczek” po serii pięciu zwycięstw z rzędu.

Dobra forma dała poznaniankom awans na trzecie miejsce w tabeli. Zawodniczki trenera Ryszarda Barańskiego liczyły w niedzielę na podtrzymanie udanej passy. Jednak mecz z drugą drużyną I ligi nie układał się po ich myśli.

Łodzianki wygrały pierwszą kwartę 14:7 i cały czas utrzymywały minimalną przewagę. Sytuacja zaczęła się zmieniać po pierwszej połowie. Na cztery minuty przed końcem trzeciej części meczu było 34:27 dla przyjezdnych. Od tego momentu inicjatywę na parkiecie zaczęły przejmować poznanianki. „Akademiczki” po serii 14:3 wyszły na prowadzenie 41:37, a w czwartej kwarcie powiększyły jeszcze przewagę.

Do połowy czwartej kwarty wydawało się, że gospodynie mają spotkanie pod kontrolą. Na pięć minut i 28 sekund przed końcem meczu AZS wygrywał 48:41. Łodzianki nie poddały się jednak. Odrobiły wszystkie straty i po akcji Jagody Oses 2+1 wyszły na prowadzenie 51:50.

Poznanianki miały jeszcze prawie dwie minuty na zapewnienie sobie zwycięstwa. Niestety Aleksandra Pietraszek popełniła stratę tuż po przerwie na żądanie, a za chwilę ta sama zawodniczka nie trafiła dwóch rzutów wolnych.

Do końca meczu było 20 sekund i nadal 51:50 dla ŁKS. Pietraszek podjęła kolejną niecelną próbę i AZS musiał faulować. Klaudia Sosnowska wykorzystała dwa rzuty wolne, a następnie Pietraszek trafiła na 52:53. Kolejny faul „Akademiczek”. Monika Maj nie trafiła pierwszego osobistego, ale w następnym się już nie pomyliła i zapewniła swojej drużynie wygraną.

Enea AZS Poznań – ŁKS SMS Łódź 52:54 (7:14, 14:12, 20:11, 11:17)

Enea AZS: Aleksandra Pietraszek 17, Daria Marciniak 10, Karolina Budeń 8, Kinga Banach 5, Anita Plucińska 4, Magdalena Wojdalska 4, Iwona Płóciennik 2, Wioletta Wiśniewska 2,  Elżbieta Giedrojć 0, Paulina Adamowicz 0.

ŁKS SMS: Klaudia Sosnowska 15 (12 zb.), Jagoda Oses 15 (16 zb.), Alicja Bednarek 13, Monika Maj 9, Marta Mistygacz 2, Natalia Danych 0.