fot. Patryk Pindral

Niezwykle ciekawie zapowiada się sobotnie spotkanie w „Ogródku”. Warta będzie chciała się zrewanżować Polonii za dwie porażki poniesione w czerwcu ubiegłego roku w barażach o II ligę. Z kolei bytomianie chcą zdobyć trzy punkty, by w końcu wyjść „na plus” w ligowej tabeli.

Oba zespoły poprzednio spotkały się ze sobą 13 i 17 czerwca 2015 roku. Zarówno w Poznaniu, jak i w Bytomiu górą była wówczas Polonia, która zwyciężyła odpowiednio 2:1 i 1:0. Jedyną bramkę dla „Warciarzy” zdobył wtedy Łukasz Spławski.

W obecnej kadrze Warty znajduje się 12 piłkarzy, którzy grali w składzie „Zielonych” w ubiegłorocznych bojach z Polonią. Wśród nich jest powracający do klubu po sezonie gry w Błękitnych Stargard Franciszek Siwek. 21-letni obrońca został w piątek zgłoszony do rozgrywek II ligi przez Wartę. Teraz od decyzji trenera Tomasza Bekasa zależy, czy Siwek zagra w sobotnim meczu.

„Zieloni” mają szansę zrewanżować się Polonii za porażkę w ubiegłorocznym dwumeczu. Ponadto podopieczni trenera Bekasa będą chcieli wygrać, by po raz pierwszy w tym sezonie zapisać na swoje konto trzy punkty. Po dwóch kolejkach Warciarze mają na swoim koncie jedno oczko. Sobotnie zwycięstwo bardzo poprawiłoby ich sytuację w tabeli.

Polonia również będzie chciała jednak wywieźć z Poznania trzy punkty. Wówczas podopieczni trenera Ireneusza Kościelniaka wyszliby „na plus”, jeśli chodzi o dorobek punktowy, mimo tego, że mają na swoim koncie zwycięstwo i remis. Jest to efekt kary odjęcia czterech punktów, nałożonej na bytomski klub przez PZPN za niespełnienie wymogów licencyjnych. Polonia będzie zatem zaciekle walczyć o to, by po meczu w Poznaniu móc cieszyć się z wygranej.

Sobotni mecz na stadionie przy Drodze Dębińskiej zapowiada się niezwykle emocjonująco. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments