zaneta_glancŻaneta Glanc (AZS Poznań) rzuciła dyskiem zaledwie 58,82 m na mityngu Diamentowej Ligi w Birmingham. To jej najgorszy wynik w tym sezonie.

Czwarta zawodniczka mistrzostw świata w Daegu swój najlepszy rezultat osiągnęła w pierwszym rzucie. Drugi spaliła, a w trzecim miała 57,83 m. Kolejne dwie próby były spalone. Na zakończenie konkursu Glanc ponownie rzuciła dysk na odległość 57,83 m.

Ostatecznie zawodniczka AZS Poznań została sklasyfikowana na siódmym miejscu. Wygrała mistrzyni olimpijska Chorwatka Sandra Perković – 64,32 m. Glanc już wcześniej uzyskała minimum PZLA na mistrzostwa świata w Moskwie (10-18 sierpnia).

W Birmingham prawo startu w Rosji zapewnił sobie Artur Noga, który w biegu eliminacyjnym na 110 m przez płotki miał czas 13,38 s – o dwie setne sekundy lepiej niż minimum PZLA. W finale miał pobiegł jeszcze szybciej 13,32 s, ale przy zbyt sprzyjającym wietrze +2,6 m/s. Na mecie był trzeci i przegrał jedynie z reprezentantem Barbadosu Ryanaem Brathwaitem – 13,13 s oraz z rekordzistą globu Amerykaninem Ariesem Merrittem – 13,22 s.

Anna Rogowska w skoku o tyczce uzyskała 4,53 m (minimum na MŚ wynosi 4,60 m). Zwyciężyła wicemistrzyni olimpijska z Londynu Kubanka Yarisley Silva – 4.73.

Tuż za podium znalazł się dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski. Podopieczny Henryka Olszewskiego uzyskał rezultat 20,45 m. Wygrał Amerykanin Resse Hoffa – 21.34.

źródło: pzla.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz