Patrycja Wyciszkiewicz w środku - fot. facebook.com/patrycja.wyciszkiewicz.fanpage

Patrycja Wyciszkiewicz z SL Olimpia Poznań oraz sprinterzy AZS Poznań w sztafecie 4 x 100 m zdobyli złote medale na 91. Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce w Krakowie. Na najwyższym stopniu podium stanęła także Żaneta Glanc w rzucie dyskiem.

Zawody w stolicy Małopolski trwały trzy dni i były obowiązkowe dla sportowców, którzy w sierpniu chcą wziąć udział w sierpniowych mistrzostwach świata w Pekinie. Pewna startu w stolicy Chin jest już Patrycja Wyciszkiewicz. Sprinterka Olimpii na 400 m tydzień po zdobyciu brązowego medalu mistrzostw Europy do lat 23 została mistrzynią Polski.

21-letnia Wyciszkiewicz w finale wygrała z wynikiem 51,95 s. Druga była Iga Baumgart z BKS Bydgoszcz (52,13 s), a trzecie miejsce zajęła Justyna Święty z AZS-AWF Katowice (52,53 s).

Ze złotego medalu w rzucie młotem cieszyła się także Żaneta Glanc. Zawodniczka AZS Poznań dopiero w ostatniej próbie uzyskała odległość 59,30 m, która dała jej zwycięstwo. Wcześniej jej dysk lądował zdecydowanie bliżej (57,13 m, 57,81 m i 56,93 m).

Glanc pojechała do Krakowa z obozu przygotowawczego we Władysławowie, gdzie przez kilka dni zmagała się z grypą żołądkową. 32-letnia zawodniczka była jednak zadowolona ze swojego startu na mistrzostwach Polski.

Trzeci złoty medal dla stolicy Wielkopolski zdobyła sztafeta 4 x 100 m. Sprinterzy AZS Poznań pobiegli w składzie: Remigiusz Olszewski, Jakub Adamski, Artur Zaczek, Adam Pawłowski.

Olszewski i Kamilem Masztakiem z Grunwaldu Poznań z identycznym czasem 10,43 zdobyli brązowe medale na 100 m indywidualnie. Natomiast Pawłowski stanął na najniższym stopniu podium w biegu na 200 m.

W rzucie młotem drugie miejsce zajęła Joanna Fiodorow z wynikiem 69,44 m, a trzecia była Malwina Kopron z 67,74 m (obie AZS Poznań). Wygrała Anita Włodarczyk, która uzyskała odległość 78,24 m.

Natomiast Agnieszka Maluśkiewicz z wynikiem 16,57 m zdobyła srebrny medal w rzucie kulą.