Warta Poznań / fot. Irek Pindral

Na zakończenie serii sparingów „Zieloni” zafundowali swoim kibicom prawdziwy nokaut! Został on zadany w środowy wieczór Wełnie Skoki przy ul. Gdańskiej w Poznaniu, która zainkasowała sześć ciosów.

Od samego początku spotkania zawodnicy Warty wyraźnie przeważali nad piłkarzami Wełny. Pierwszą bramkę w 11. minucie dla „Dumy Wildy” zdobył Łukasz Spławski po dośrodkowaniu Dominika Chromińskiego, jednego z nowych nabytków klubu z Poznania. Drugi gol padł niespełna pół godziny później, wówczas Łukasz Białożyt trafił do siatki dobijając swój własny strzał z rzutu wolnego.

Do przerwy było więc 2:0. Ale prawdziwy szturm nastąpił dopiero w drugiej części spotkania. A dokładniej od 54 do 67 minuty. Wówczas „Zieloni” aż czterokrotnie pokonali golkipera przeciwnika. Dokonali tego kolejno: Łukasz Biegański, Artur Marciniak (z rzutu karnego), Jan Paczyński i Adrian Szynka. W całym sparingu dominowali zawodnicy dwukrotnego mistrza Polski, co odzwierciedla wynik spotkania.

Warta Poznań – Wełna Skoki 6:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Spławski (11.), 2:0 Białożyt (40.), 3:0 Biegański (54.), 4:0 Marciniak (57. – rzut karny), 5:0 Paczyński (60.), 6:0 Szynka (67.)

Skład Warty Poznań w I połowie: Jędrzej Dorynek – Tomasz Koziorowski, Bartosz Kieliba, Artur Marciniak, Alain Ngamayama – Adrian Laskowski, Filip Brzostowski – Dominik Chromiński, Łukasz Białożyt, Michał Ciarkowski – Łukasz Spławski

Skład Warty Poznań w II połowie: Mateusz Filipowiak – Dawid Czerniejewicz, Bartosz Kieliba, Artur Marciniak, Nikodem Fiedosewicz – Miłosz Brylewski, Filip Brzostowski – Krzysztof Biegański, Adrian Szynka, Krystian Łukaszyk – Jan Paczyński