Warta Poznań - Górnik Konin. fot. Mateusz Włodrczyk

Trzecioligowa Warta Poznań w swoim dziesiątym meczu kontrolnym podczas okresu przygotowawczego pokonała Legię II Warszawa 2:1. Spotkanie odbyło się w Grodzisku Wielkopolskim.

Mecz nie zaczął się po myśli poznaniaków. Druga drużyna warszawskiej Legii potrzebowała zaledwie sześciu minut, aby wyjść na prowadzenie. Później jednak spotkanie się wyrównało i w 27. minucie rywalizacji mieliśmy już remis. Bramkę dla Zielonych zdobył Filip Brzostowski. Przed końcem pierwszej połowy kibice i piłkarze z Poznania mieli jeszcze jeden powód do radości, gola strzelił Adrian Laskowski.

W drugiej połowie poznaniakom udało się utrzymać korzystny rezultat do samego końca.

– Za nami kolejny mecz kontrolny z którego jestem bardzo zadowolony. Długimi fragmentami gry realizowaliśmy założenia taktyczne zarówno w ofensywie jak i w grze obronnej. Kolejnym pozytywnym aspektem jest to, że zagraliśmy na naturalnej nawierzchni doskonale przygotowanej do gry – powiedział po meczu trener Tomasz Bekas.

Następny mecz kontrolny piłkarze z Wildy zagrają w Gnieźnie, a ich rywalem będzie GLKS Pelikan Niechanowo.

Warta Poznań – Legia II Warszawa 2:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Nawotka (6.), 1:1 Brzostowski (26.), 2:1 Laskowski (45.)

Warta: Bartosz Pawłowski (46. Mateusz Filipowiak) – Franciszek Siwek (70. Marcin Gałkowski), Alain Ngamayama, Wojciech Onsorge (80. Mateusz Wypych), Nikodem Fiedosewicz (46. Tomasz Koziorowski) – Artur Marciniak (80. Miłosz Brylewski), Adrian Laskowski, Filip Brzostowski, Krystian Łukaszyk (60. Adam Durowicz) – Łukasz Spławski (68. Jan Paczyński), Michał Ciarkowski

Legia Warszawa II: Artur Haluch – Łukasz Turzyniecki, Ernest Dzięcioł, Arkadiusz Górka, Mateusz Hołownia – Konrad Michalak (46. Jan Grzesik), Mateusz Zawal (46. Eryk Rakowski), Adrian Małachowski (46. Filip Karbowy), Kamil Anczewski – Michał Trąbka (46. Aleksander Karbowiak), Tomasz Nawotka

źródło: wartapoznansa.pl, akademia.legia.com