Warta Poznań pokonała u siebie Jarotę Jarocin 2:0 w meczu 13. kolejki III ligi okręgu wielkopolsko-kujawsko-pomorskiego. Gole dla Zielonych strzelili Franciszek Siwek i Wojciech Onsorge.

Pierwsza część spotkania odbyła się trochę bez historii, może dlatego, że było bardzo zimno – tylko 3 stopnie Celsjusza. Godna zapamiętania była stuprocentowa okazja dla Jaroty Jarocin w 32. minucie spotkania, kiedy to zaangażowaniem i walecznością popisał się Dawid Czerniejewicz, który uratował Warciarzy przed stratą bramki, wybijając piłkę z linii bramkowej.

W drugiej połowie warunki atmosferyczne już chyba tak bardzo nie doskwierały piłkarzom i w 60. minucie bramkę dla Warty zdobył Franciszek Siwek. Kibice Zielonych nie musieli długo czekać, aby znowu unieść ręce z radości. Dziewięć minut później gola po stałym fragmencie gry strzelił stoper Wojciech Onsorge. Ten wynik poznaniacy utrzymali już do końca. Mimo że w 83. minucie Jarota strzeliła bramkę, jednak sędzia uznał, że Marek Wiła był na pozycji spalonej.

Warta Poznań – Jarota Jarocin 2:0 (0:0)

Bramki: Franciszek Siwek (60.), Wojciech Onsorge (69.).

Warta:  Mateusz Filipowiak, –  Franciszek Siwek,  Wojciech Onsorge, Mateusz Wypych, Dawid Czerniejewicz, – Alain Ngamayama (68. Mateusz Maruniak), Kacper Ciupa, Krystian Łukaszyk (86. Mateusz Górny), Gracjan Goździk (46. Dominik Drzewiecki), Łukasz Spławski (79. Adrian Owczarek).

Jarota: Adrian Szady – Jędrzej Ludwiczak, Miłosz Filipiak, Igor Skowron (89. Hubert Jankowiak), Krzysztof Czabański, – Dominik Chromiński, Piotr Skokowski (73. Krystian Benuszak), Adam Durowicz (73. Marek Wiła), Bartosz Cierniewski (61. Łukasz Białożyt), Adrian Cieślak – Michał Goliński.