Koszykarze AZS Politechniki Poznań przegrali na wyjeździe z beniaminkiem I ligi meritumkredyt Pogoń Prudnik 65:82. Wśród Akademików z bardzo dobrej pokazał się Maciej Rostalski, który zapisał na swoim koncie 18 punktów i 11 zbiórek.

Gospodarze już od początku spotkania nadawali ton grze. Po dwóch minutach gry Pogoń prowadziła 12:2, z czego aż osiem punktów zdobył Tomasz Madziar. Miejscowi w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku. W połowie drugiej kwarty było już 43:18 dla prudniczan. W tym momencie nastąpił zryw AZS, który miał serię 8:0, ale na więcej nie było go już stać.

Na mały kryzys swoich zawodników zareagował trener Tomasz Michalak. Szkoleniowiec gospodarzy poprosił o przerwę na żądanie, która przyniosła pozytywny skutek. Pogoń ponownie przejęła inicjatywę na parkiecie. Beniaminek I ligi cały czas utrzymywał kilkunastopunktową przewagę i bez żadnych problemów zakończył mecz zwycięstwem 82:65.

Dla zawodników Politechniki to czwarta porażka z rzędu. Akademicy kolejne spotkanie rozegrają 2 listopada, kiedy to zmierzą się z Legią Warszawa.

meritumkredyt Pogoń Prudnik – AZS Politechnika Poznań 82:65 (30:15, 19:17, 23:21, 10:12)

Pogoń: Tomasz Madziar 24, Artur Grygiel 15, Kacper Stalicki 13, Tomasz Bodziński 12, Adam Cichoń 10, Krzysztof Chmielarz 4, Krzysztof Bolibrzuch 2, Adrian Lipowczyk 2, Przemysław Majka 0, Oliwer Topolski 0, Bartosz Trytek 0.

AZS: Maciej Rostalski 18, Mateusz Rutkowski 15, Michał Wielechowski 14, Piotr Janowski 5, Michał Szydłowski 5, Tomasz Baszak 2, Szymon Budnikowski 2, Konrad Rzeczkowski 2, Karol Tyborowski 2, Filip Andrzejewski 0, Wojciech Pawełczyk 0.