ENEA AZS Poznań / fot. Irek Pindral

Koszykarki Enei AZS Poznań pokonały u siebie MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 64:46 w pierwszym meczu rundy rewanżowej grupy B I ligi. Pierwszy raz od marca w składzie meczowy znalazła się powracająca po ciężkiej kontuzji Elżbieta Giedrojć.

Zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania były Akademiczki. Drużyna z Dolnego Śląska w tym sezonie zaledwie dwa razy cieszyła się ze zwycięstwa, natomiast AZS walczy o czołowe miejsca w tabeli.

Poznanianki udanie rozpoczęły mecz i po sześciu minutach gry prowadziły 14:4. Końcówka pierwszej kwarty należała jednak do przyjezdnych, które zmniejszyły straty do dwóch punktów (14:16). Druga część spotkania należała już w stu procentach do AZS.

Podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego szybko odbudowały dwucyfrową przewagę (26:16), a następnie jeszcze ją powiększyły.  Po pierwszej połowie było 34:19 dla drużyny ze stolicy Wielkopolski. W trzeciej kwarcie AZS nadal dominował i ostatnie dziesięć minut spotkania rozpoczął przy prowadzeniu 55:30.

Przyjezdne zdołały jeszcze minimalnie zmniejszyć rozmiary porażki, ale w sobotę nie były w stanie w żaden sposób zagrozić poznaniankom. Akademiczki przeciwko drużynie z Jeleniej Góry zaprezentowały bardzo dobrą skuteczność w rzutach za dwa (57%). Na minus trzeba im jednak zapisać aż 25 strat.

Co ciekawe dla Karkonoszy aż 35 punktów zdobyły zaledwie dwie zawodniczki: Elżbieta Paździerska oraz Joanna Pawlukiewicz. Natomiast wśród rezerwowych AZS był lepszy 28:0.

Enea AZS Poznań – MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 64:46 (16:14, 18:5, 21:11, 9:16)

Szczegółowe statystyki dostępne są tutaj.

Poznań: Magdalena Wojdalska 12, Kinga Banach 11, Anita Plucińska 9, Iwona Płóciennik 9, Daria Marciniak 8, Wioletta Wiśniewska 8, Karolina Budeń 4, Aleksandra Pietraszek 3,  Marcelina Pawlikowska 0.

Jelenia Góra: Elżbieta Paździerska 21, Joanna Pawlukiewicz 14,  Aleksandra Jagodzińska 4, Agata Krygowska 4,  Agnieszka Misiek 3, Agnieszka Myślak 0,  Patrycja Szubrowska 0, Katarzyna Mach 0,  Patrycja Szelągowska 0, Natalia Kobus 0.