Patrycja Wyciszkiewicz - fot. youtube.com

We wtorek startują 22. Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce, które rozegrane zostaną w Zurychu. W składzie 61-osobowej reprezentacji Polski znalazło się ośmioro lekkoatletów z Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W Szwajcarii o medale dla naszego regionu powalczą trzy kobiety oraz pięciu mężczyzn. Poniżej ich sylwetki.

Patrycja Wyciszkiewicz (SL Olimpia Poznań)

wystartuje indywidualnie w biegu na 400 metrów oraz w sztafecie. 20-letnia sprinterka z czasem 52,14 s zajmuje 24. miejsce na liście najlepszych tegorocznych europejskich wyników. Jednak wśród zgłoszonych zawodniczek czternaście biegaczek ma czas lepszy od niej. Wyciszkiewicz rywalizację rozpocznie już we wtorek. O 18.07 rozpocznie się jej bieg eliminacyjny. Zawodniczka SL Olimpia Poznań ma spore szanse na medal w sztafecie, w której Polki powinny powalczyć o podium.

Anna Jagaciak-Michalska

zaprezentuje się w trójskoku. Z najlepszym tegorocznym wynikiem (14,20 m) powinna awansować do finału. Dla reprezentantki MKS Juvenia Puszczykowo to plan minimum. Brak kwalifikacji będzie rozczarowaniem. Początek walki o finał w środę o godzinie 18.30.

Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań)

w tym roku w maju ustanowiła swój nowy rekord życiowy rzucie młotem. Wynik 74,39 m jest piątym rezultatem w tegorocznych tabelach europejskich. Jeśli 25-letnia zawodniczka będzie rzucała na miarę swoich możliwości, to powinna powalczyć o medal. Kwalifikacje do finału zaplanowano na środę. Początek o godzinie 13.15.

Henryk Szost (WKS Grunwald Poznań)

w maratonie jest zdecydowanym faworytem do medalu. Wśród zgłoszonych zawodników Szost ma najlepszy tegoroczny wynik. Do tego tylko dwóch rywali ma rekord życiowy lepszy od 32-letniego reprezentanta WKS Grunwald Poznań. Maraton rozpocznie się o 9 rano w niedzielę.

Łukasz Nowak (OŚ AZS Poznań)

w chodzie na 50 kilometrów także ma szansę na medal. Jednak w tym przypadku będzie to niespodzianka. Tegoroczny najlepszy czas Nowaka daje mu miejsce pod koniec pierwszej dziesiątki. 25-letni chodziarz wystartuje w piątek o godzinie 9.10.

Szymon Ziółkowski (OŚ AZS Poznań)

w rzucie młotem będzie walczył przede wszystkim o awans do finału. 38-letni zawodnik z wynikiem 76,58 m zajmuje dopiero 16. miejsce w tabelach europejskich. Dla byłego mistrza olimpijskiego i świata start w Zurychu to szósty udział w mistrzostwach Europy. Kwalifikacje do rzutu młotem odbędą się w czwartek o godzinie 10.07.

Kamil Masztak (WKS Grunwald Poznań) i Adam Pawłowski (OŚ AZS Poznań)

obaj wystartują w sztafecie 4×100 metrów. Polska w tym sezonie z czasem 38,60 s jest szósta wśród wszystkich europejskich reprezentacji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments