Anita Szemraj oraz Iwona Jabłońska - fot. muxpoznan.pl
Anita Szemraj oraz Iwona Jabłońska - fot. muxpoznan.pl
Anita Szemraj oraz Iwona Jabłońska – fot. muxpoznan.pl

Działacze JTC MUKS Poznań nie próżnują przed startem nowego sezonu I ligi koszykówki kobiet. Do klubu przychodzą nowe zawodniczki oraz kolejni sponsorzy.

JTC MUKS jako beniaminek I ligi zapowiada powrót do ekstraklasy. Ostatnie wydarzenia pokazują, że nie są to tylko słowa. Nowymi sponsorami zostały firmy Agregaty FOGO oraz Brother Polska.

Natomiast skład wzmocniły dwie zawodniczki. Anita Szemraj w poprzednim sezonie w Basket Lidze Kobiet grała w barwach MKS MOS Konin. 25-letnia skrzydłowa w 21 meczach notowała średnio 19 minut gry, 5 punktów i 2,7 zbiórki. Szemraj we wcześniejszych sezonach była wyróżniającą się zawodniczką w I lidze.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozyskania Anity, która jest bardzo doświadczoną zawodniczką. Anita na pewno wniesie do zespołu dużo jakości i doświadczenia, które zebrała na parkietach ekstraklasy – powiedziała trenerka JTC MUKS Poznań Iwona Jabłońska, która w 2005 roku zdobyła w Poznaniu brązowy medal mistrzostw Europy kadetek z Szemraj w składzie.

Kolejnym wzmocnieniem jest Ramona Casimiro. 21-letnia rozgrywająca była gwiazdą młodzieżowych rozgrywek. Już w 2008 roku jako 16-latka rozegrała w barwach MUKS 25 spotkań w ekstraklasie. Niestety później jej kariera mocno wyhamowała. Na początku 2010 roku Casimiro zerwała więzadło krzyżowe w lewym kolanie, a po powrocie na boisko w prawym.

Następnie była zawodniczką MKS MOS Konin, z którym w 2013 awansowała do Basket Ligi Kobiet. Niestety kolejna kontuzja spowodowała przerwę w grze. – Ramona jest już zdrowa i otrzymała zgodę na grę od lekarza prowadzącego. Zaczyna okres przygotowawczy razem z naszym zespołem, co daje nam gwarancję jakości na pozycji 1 lub 2 – powiedział kierownik JTC MUKS Poznań Rafał Konowski.

Wcześniej drużynę wzmocniły Magdalena Idziorek oraz Barbara Skowronek. Dzięki zaangażowaniu prezesa firmy JTC Jacka Trzeciaka prawdopodobnie nie są to ostatnie transfery do klubu.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz