fot. Irek Pindral

Czas na podsumowanie statystyczne jesiennych zmagań Warty Poznań podczas drugiego sezonu tej drużyny w III lidze. Poniżej przedstawiamy najważniejsze liczby.

„Zieloni” rozegrali – jak każdy zespół w tej grupie rozgrywkowej podczas rundy – 16 meczów, w których zdobyli 35 punktów, co zaowocowało drugim miejscem w stawce. W 10 spotkaniach „Warciarze” schodzili z placu gry w roli zwycięzców, pięć razy dzielili się punktami i tylko raz musieli uznać wyższość rywala. Bilans bramek wygląda równie imponująco. 37 strzelonych goli to najlepszy wynik w lidze, zaś 15 straconych bramek daje „Zielonym” miano czwartej najszczelniejszej obrony w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.

Klub nie może pochwalić się za to żadnym piłkarzem, który grał na boisku we wszystkich spotkaniach w pełnym wymiarze czasowym. Najbliżej tego był Adrian Laskowski, który występował co tydzień i tylko jeden mecz zaczynał jako rezerwowy. Oprócz niego w 16 „bitwach” walczyli jeszcze Krzysztof Biegański i Tomasz Koziorowski.

Najskuteczniejszym zawodnikiem (przynajmniej do rundy wiosennej) na Drodze Dębińskiej jest teraz Michał Ciarkowski. Były zawodnik Floty Świnoujście dziesięciokrotnie trafił do siatki (w tym dwa razy z jedenastu metrów). Za nim w klubowym rankingu strzelców uplasowali się kolejno: Krzysztof Biegański (9 bramek), Łukasz Białożyt (7) i Łukasz Spławski (4.). Poza wspomnianymi zawodnikami dla Warty w rundzie jesiennej gole strzelało jeszcze czterech futbolistów: Wojciech Onsorge (3), Filip Brzostowski (2), Miłosz Brylewski (1) oraz Jakub Solarek (1).

Z liczb można wspomnieć także o najczęściej kartkującym Filipie Brzostowskim (5 żółtych i jedna czerwona kartka) oraz o tym, że drugie miejsce w tabeli po rundzie jesiennej jest zasługą 18 piłkarzy.

Źródła: 90minut.pl; polskapilka.net

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments