Polonia Środa Wlkp - Lech II Poznań - fot. screen z LechTV
Polonia Środa Wlkp – Lech II Poznań – fot. screen z LechTV

Lech II Poznań udanie zakończył 2014 rok na III-ligowych boiskach. Podopieczni Patryka Kniata pewnie pokonali Spartę Brodnica. Bramki dla Kolejorza zdobyli Grzegorz Rogala, Mateusz Klichowicz oraz Piotr Kurbiel.

Choć było to ostatnie spotkanie ligowe w tym roku kalendarzowym, to starcie z rywalem z Brodnicy był dla młodych lechitów pierwszym meczem rundy rewanżowej III ligi. W sierpniowym meczu lepsza okazała się Sparta, która wówczas wygrała 1:0.

W pojedynku rozegranym w sobotnie przedpołudnie we Wronkach istniał jednak tylko Lech. Do przerwy prowadził 1:0 po golu Grzegorza Rogali z 14. minuty. Po niej podopieczni Patryka Kniata dołożyli jeszcze dwa gole, a uczynili to dokładniej Mateusz Klichowicz w 67. minucie oraz siedem minut później Piotr Kurbiel. Obaj ci piłkarze w ostatnim czasie w rozgrywkach ligowych regularnie wpisywali się na listę strzelców.

– Chcieliśmy udanie zakończyć jesienne zmagania ligowe i to nam się udało. W pierwszej połowie nieco brakowało nam jakości. Padło kilka mocniejszych słów w szatni i w drugiej odsłonie graliśmy lepiej. Teraz czeka nas jeszcze starcie w Pucharze Polski, w którym będziemy chcieli potwierdzić dobrą formę – powiedział po meczu ze Spartą trener Lecha II Patryk Kniat, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Rezerwy Lecha po tym zwycięstwie utrzymały dziewiątą lokatę w tabeli. Teraz czeka je jeszcze jedno spotkanie o stawkę – już 27 listopada zmierzą się one we Wronkach z prowadzoną przez Piotra Reissa Tarnovią Tarnowo Podgórne w Pucharze Polskim na szczeblu okręgu. W ligowym starciu tych drużyn w tym sezonie mieliśmy remis 1:1.

Lech II – Sparta Brodnica 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Rogala (14. – karny), 2:0 Klichowicz (67.), 3:0 Kurbiel (74.).

Lech II: Mateusz Lis – Emil Szczupakowski, Kacper Wojdak, Wiktor Witt, Grzegorz Rogala – Mateusz Klichowicz (81. Mariusz Woźniak), Marcin Gawron, Niklas Zulciak (66. Piotr Rymar) – Dawid Juchacz (66. Kamil Szubertowski), Patryk Wolski (59. Piotr Kurbiel), Krystian Sanocki.

Sparta: Tomasz Wojtkiewicz (46. Bartłomiej Folc) – Daniel Katerla (69. Mateusz Wiśniewski), Piotr Lamka, Krystian Janczak, Mateusz Kaźmierczyk – Mateusz Prylewski (46. Borys Modracki), Łukasz Stański, Adrian Bieńkowski, Łukasz Ciechowski (87. Jakub Stefański) – Daniel Mitura, Krzysztof Kretkowski.

Sędzia: Bartłomiej Pangowski (Bydgoszcz).

Żółte kartki: Zulciak – Stański, Janczyk.