Rezerwy Lecha Poznań wygrały u siebie ze Startem Warlubie aż 5:0 w 28. kolejce III ligi gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Gole strzelali Niklas Zulciak, Wojciech Mielcarek, Maciej Spychała, Piotr Kurbiel i Krzysztof Kołodziej.

Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia tydzień temu pokonali Kujawiankę Izbica Kujawska 3:1. To było dość dawno wyczekiwane zwycięstwo po serii remisów w lidze i porażce w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego z Polonią Środa Wielkopolska.

W sobotę drugi zespół Kolejorza podtrzymał passę i wygrał ze Startem Warlubie we Wronkach aż 5:0. Lechici od początku ruszyli do ataku i już w 10. minucie wyszli na prowadzenie. Podanie Kurbiela wykorzystał Zulciak. Jeszcze w pierwszej połowie udało się podwyższyć wynik. Tym razem asystował Kamil Szubertowski, a na listę strzelców wpisał się Mielcarek.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Przewaga nadal była po stronie gospodarzy, ale kolejne bramki padły dopiero w ostatnich minutach, za to piłka lądowała w siatce aż trzykrotnie. Najpierw prosto w okienko z dystansu trafił Spychała, później Kurbiel wykorzystał rzut karny, a kanonadę zakończył Kołodziej.

Rezerwy po 28 kolejkach mają cztery punkty straty do lidera Warty Poznań i trzy oczka do Pelikana Niechanowo. Szanse na pierwsze miejsce w tabeli są iluzoryczne, lechici muszą liczyć na porażki rywali w najbliższej kolejce. Z kolei w ostatniej serii spotkań konieczna jest wygrana w Poznaniu z „Zielonymi” i co najwyżej remis niechanowian w starciu z outsiderem Kujawianką.

Lech II Poznań – Start Warlubie 5:0 (2:0)

Bramki: Zulciak (10.), Mielcarek (34. – głową), Spychała (84.), Kurbiel (89. – rzut karny), Kołodziej (90.)

Lech II: Miłosz Mleczko – Filip Nawrocki (46. Maciej Spychała), Antonijs Cernomordijs, Tomasz Dejewski – Patryk Janasik, Piotr Rymar (71.Krzysztof Kołodziej) – Maciej Orłowski, Wojciech Mielcarek, Niklas Zulciak (61. Krystian Sanocki), Kamil Szubertowski (46. Marcin Wasielewski) – Piotr Kurbiel

źródło: lechpoznan.pl