Lech II Poznań / fot. Irek Pindral

Bardzo wysokim zwycięstwem zakończył się mecz Lecha II Poznań z LZS Otorowo w 1/32 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Rezerwy Kolejorza wygrały aż 17:1!. Pięć bramek zdobył Wojciech Mielcarek, a kilku jego kolegów zanotowało dublety.

Zespół z Otorowa na co dzień grający w B-Klasie nie stanowił wielkiej przeszkody dla młodych zawodników z rezerw. Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia dokonali prawdziwej egzekucji na rywalach, zdobywając aż siedemnaście bramek.

Rezerwy Lecha od początku dominowały na boisku i do przerwy strzeliły już osiem goli. Cztery trafienia zanotował Mielcarek, dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Paweł Tomczyk, a po jednej bramce dołożyli Tymoteusz Puchacz i Kacper Chodyna. Piłkarzom z Otorowa jednak także udało się zaskoczyć defensywę poznaniaków.

W drugiej połowie lechici nie zwalniali tempa i jeszcze dziewięciokrotnie „dziurawili” siatkę gospodarzy. Łupem bramkowym podzielili się z dubletami Dawid Kurminowski, Krzysztof Kołodziej oraz Tymoteusz Klupś, a także Jakub Moder i Jakub Pawlicki. Swojego piątego gola w spotkaniu zdobył także Mielcarek.

Kolejnym przeciwnikiem drugiego zespołu Lecha w 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego będzie drużyna Zielonych Lubosz.

LZS Otorowo – Lech II Poznań 1:17 (1:8)

Bramki: Pawlak – Tomczyk (3., 28.), Puchacz (6.), Mielcarek (23., 33., 42., 44., 81.), Chodyna (34.), Kurminowski (48., 85.), Moder (51.), Pawlicki (55.), Kołodziej (75.- karny, 77.), Klupś (76., 86.)

Lech II: Maciej Dąbrowski – Jurica Cindrić, Marcin Banaszak, Mateusz Magdziak – Patryk Janasik (46. Maciej Spychała), Jakub Pawlicki, Tymoteusz Puchacz (46. Jakub Moder) – Kacper Chodyna (46. Tymoteusz Klupś), Wojciech Mielcarek – Paweł Tomczyk (46. Dawid Kurminowski), Krzysztof Kołodziej

Żółta kartka: Marcin Banaszak

źródło: lechpoznan.pl