Rezerwy Lecha Poznań odniosły trzecie z rzędu zwycięstwo w III lidze grupie 2. Tym razem u siebie pokonały KS Chwaszczyno 2:1. Wygrana pozwoliła podopiecznym trenera Ivana Djurdjevicia objąć fotel lidera.

Drugi zespół Lecha bardzo dobrze rozpoczął nowy sezon. Z dwóch wyjazdowych meczów z rezerwami Pogoni Szczecin i Świtem Skolwin przywiózł komplet punktów, wygrywając po 1:0. W trzeciej kolejce zagrał po raz pierwszy na stadionie we Wronkach, a rywalem była drużyna z Chwaszczyna.

Rezerwy tym razem zostały wzmocnione piłkarzami z pierwszego zespołu. Od pierwszej minuty zagrali Robert Gumny, Dariusz Dudka i Dawid Kownacki. Zadebiutował w drugiej połowie także Chorwat Jurica Cindrić pozyskany w piątek. 21-letni obrońca przyszedł z drugoligowego klubu z ojczyzny NK Hrvatski Dragovoljac.

Początek meczu nie potoczył się po myśli gospodarzy. Już w 5. minucie po stracie w środku pola i kontrataku Krzysztof Wicki skierował piłkę do siatki lechitów. Podopieczni trenera Djurdjevicia rzucili się do odrabiania strat. Dobre okazje mieli Kownacki (uderzenie minimalnie obok bramki) i Maciej Spychała (strzał zza pola karnego musnął spojenie słupka z poprzeczką). Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie starania gospodarzy w końcu przyniosły skutek. W 50. minucie Kownacki był faulowany w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Podszedł do niego sam poszkodowany i wyrównał stan meczu.

Lechici dalej atakowali, ale nie potrafili znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Kiedy jednak wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem niemal w ostatniej chwili poznaniacy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Tymoteusz Puchacz dośrodkował piłkę w pole karne, a Paweł Tomczyk uderzył w słupek. Futbolówka trafiła jednak pod nogi Dawida Kurminowskiego, którego dobitka okazała się skuteczna.

Zwycięstwo pozwoliło rezerwom Kolejorza objąć fotel lidera III ligi grupy 2. Pozostaną tam co najmniej do niedzieli, kiedy swój mecz rozegra także niepokonana dotychczas Jarota Jarocin. A kolejny mecz Lech II rozegra właśnie z tym rywalem na wyjeździe. To może być prawdziwy pojedynek na szczycie.

Lech II Poznań – KS Chwaszczyno 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Wicki (5.), 1:1 Kownacki (50. – karny), 2:1 Kurminowski (90.)

Lech II: Miłosz Mleczko – Robert Gumny, Dariusz Dudka, Jakub Pawlicki (46. Jurica Cindrić) – Patryk Janasik, Maciej Spychała (61. Jakub Moder), Tymoteusz Puchacz, Kacper Chodyna, Marcin Wasielewski – Krzysztof Kołodziej (46. Dawid Kurminowski), Dawid Kownacki (69. Paweł Tomczyk)

Żółte kartki: Marcin Wasielewski, Jakub Moder