Drugiej z rzędu porażki doznały rezerwy Lecha Poznań. Tym razem przegrały w Kaliszu z miejscowym KKS-em 1:2. Jedyną bramkę dla podopiecznych trenera Ivana Durdjevicia zdobył Paweł Tomczyk.

Tydzień temu rezerwy Lecha przegrały u siebie z GKS-em Przodkowo 0:3. W niedzielę nie udało się zrehabilitować w Kaliszu, gdyż to znowu rywal mógł cieszyć się z trzech punktów.

Początek spotkania był wyrównany, jednak z czasem przewagę osiągnęli gospodarze. Dogodnej sytuacji nie wykorzysta Joshua Balogun, który trafił w słupek. Dużo skuteczniejszy był w 35. minucie Stoyko Stoychev, który wykorzystał podanie Rafała Jankowskiego i dał prowadzenie kaliszanom.

Drugą bramkę KKS zdobył pięć minut po przerwie. Łukasz Grabowski dośrodkował w pole karne a głową Miłosza Mleczko pokonał Jankowski. Lechici dążyli do odrobienia strat, jednak zawodziła ich skuteczność. Bramkę kontaktową udało im się zdobyć dopiero w 78. minucie, kiedy gola strzelił Tomczyk, a asystę zanotował Jakub Moder.

Poznaniakom nie udało się jednak doprowadzić do wyrównania i trzy punkty zostały w Kaliszu. W środę 28 września rezerwy rozegrają u siebie zaległy mecz 5. kolejki z Gwardią Koszalin.

KKS Kalisz – Lech II Poznań 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Stoychev (35.), 2:0 Jankowski (50. – głową), 2:1 Tomczyk (78.)