AZS Politechnika Poznańska przegrał z Pomorzaninem Toruń i stracił pozycję lidera tabeli I ligi hokeja na trawie. W pozostałych meczach 5. kolejki Grunwald rozgromił Wartę, a KS AZS AWF wygrał ze Startem 1954 Gniezno.

AZS Politechnika Poznańska miała ciężkie zadanie do wykonania. Pomorzanin w tym sezonie pokazuje się z dobrej strony i nie przegrał jeszcze meczu. Jednak gospodarze w pierwszej połowie grali bardzo dobrze. Tylko z powodu słabej skuteczności wygrywali po 35. minutach gry zaledwie 1:0, po krótkim rogu wykorzystanym przez Mateusza Stotko.

Po zmianie stron Pomorzanin pokazał o wiele lepsze oblicze. Brązowi medaliści z zeszłego sezonu w 54. minucie prowadzili już 3:1. Gospodarze uspokoili się po trzech straconych golach i po bramce Sławomira Choczaja nadzieje na zwycięstwo wróciły.

Niestety nie udało się doprowadzić do remisu. W 62. minucie meczu Rafał Szrejter podwyższył na 4:2. AZS odpowiedział tylko bramką zdobytą przez Bartosza Szotka. Dzięki wygranej Pomorzanin awansował na 1. miejsce w tabeli, kosztem niedzielnych rywali.

Natomiast w Derbach Poznania WKS Grunwald nie dały żadnych szans Warcie Poznań. „Zieloni” przegrali z mistrzem Polski 0:13. „Wojskowi” rozegrali na razie trzy spotkania i mają imponujący bilans bramek 40:4.

Na pozycję wicelidera tabeli awansował KS AZS AWF Poznań, który w meczu 5. kolejki wygrał na wyjeździe z drużyną UKS Start 1954 Gniezno 3:1.