Lech II Poznań/ fot. Irek Pindral

Rezerwy Lecha Poznań rozbiły 5:0 Spartę Szamotuły w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Bramki dla drugiego zespołu Kolejorza zdobywali Niklas Zulciak, Maciej Orłowski, Krystian Sanocki i dwukrotnie Antonijs Černomordijs.

Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia meczem ze Spartą oficjalnie rozpoczynali wiosenne rozgrywki. Los skojarzył te dwie drużyny w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego, a spotkanie rozegrano w Szamotułach.

Lechici szybko pozbawili rywali jakichkolwiek złudzeń. W ciągu osiemnastu minut zdobyli trzy bramki i było jasne, kto jest lepszy na boisku. Najpierw gola po podaniu Orłowskiego strzelił Zulciak. Po kwadransie asystent zamienił się w strzelca, gdy skutecznie egzekwował rzut karny. Po chwili było już 3:0, tym razem podawał Zulciak, a do siatki trafił Sanocki.

Poznaniacy dzieła zniszczenia dopełnili w drugiej połowie. Jej bohaterem był Černomordijs, który dwukrotnie wykorzystywał podania Kamila Szubertowskiego.

Lech jest pierwszym półfinalistą Pucharu Polski okręgu poznańskiego, pozostałe ćwierćfinały zostaną rozegrane 16 i 19 marca.

Sparta Szamotuły – Lech II Poznań 0:5 (0:3)

Bramki: 0:1 Zulciak (4.), 0:2 Orłowski (15. – rzut karny), 0:3 Sanocki (18.), 0:4 Černomordijs (55.), 0:5 Černomordijs (84.)

Lech II: Miłosz Mleczko – Antonijs Černomordijs, Kacper Wojdak, Tomasz Dejewski – Maciej Orłowski (46. Kamil Szubertowski), Patryk Janasik (46. Krzysztof Kołodziej), Lucas Guedes, Robert Gumny – Krystian Sanocki, Niklas Zulciak (60. Wojciech Mielcarek) – Piotr Kurbiel