Rafał Ulatowski od 1 lipca zostanie szefem szkolenia w Akademii Lecha Poznań i będzie odpowiadał za koordynowanie pracy trenerów grup młodzieżowych. Umowę podpisano na trzy lata.

– Szkolenie piłkarzy i wprowadzanie ich do pierwszej drużyny to jedna z najważniejszych sfer naszej działalności – mówi wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski. – Kolejorz jest klubem wielkopolskim, bardzo silnie zakorzenionym w regionie, dla którego pragnienie poczucia dumy z wychowanków jest bardzo ważne. Chcemy, by młodzi absolwenci Akademii trafiali do pierwszego zespołu i takie uczucia wywoływali u każdego kibica pojawiającego się na INEA Stadionie.

Funkcja szefa szkolenia w Akademii Lecha to nowe stanowisko w strukturach. Została stworzona na potrzeby dalszego rozwoju tej części klubu i w odpowiedzi na jej potrzeby. Stanowisko to jest powszechne w wielu klubach Bundesligi, istnieje też m.in. w Feyenoordzie Rotterdam czy FC Basel.

– Dla Rafała Ulatowskiego to nowa rola. Zależy nam na tym, by jego doświadczenie i wiedza służyły trenerom młodzieżowym. Chcemy ich zachęcić do kreatywnego podejścia do zawodu, a nowy szef szkolenia ma dawać im świeże spojrzenie na ich pracę i często prowokować do konstruktywnej dyskusji, której efektem będą sukcesy naszych wychowanków. Zwłaszcza w pierwszej drużynie – tłumaczy wiceprezes Rutkowski.

Ulatowski jest trenerem z bogatym doświadczeniem w futbolu seniorskim. Pracował w klubach Ekstraklasy i pierwszej ligi (Zagłębie Lubin, Lechia Gdańsk, Cracovia, Miedź Legnica, GKS Bełchatów), a także z reprezentacją Polski, w której był asystentem Leo Beenhakkera.

– Moim najważniejszym zadaniem będzie inspirowanie szkoleniowców do tego, żeby cały czas podnosili swoje umiejętności. Mam być kimś kto monitoruje ich pracę podczas ich codziennych zajęć, omawia ją i wypracowuje z całym sztabem szkoleniowym Akademii nowe i efektywne rozwiązania – przyznaje Ulatowski, który jest posiadaczem licencji UEFA Pro.

Dla 43-letniego szkoleniowca to powrót do stolicy Wielkopolski. Z Lechem był już związany w przeszłości, gdy był asystentem trenera Czesława Michniewicza w latach 2004-06. – Bardzo ucieszyłem się z propozycji pracy w Kolejorzu. To jeden z największych klubów w Polsce. Nie bez powodu Akademia Lecha Poznań jest jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą w Polsce – podkreśla.

źródło: lechpoznan.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments