Dawid Kownacki - fot. Adam Ciereszko / lechpoznan.pl

Lech Poznań wygrał z Wisłą Płock 2:0 w drugim meczu sparingowym podczas przygotowań do nowego sezonu. Bramki zdobyli Dawid Kownacki i Dariusz Formella.

W poprzednim spotkaniu „Kolejorz” rozbił Victorię Września 9:0. Tym razem przeciwnik był o wiele silniejszy. Beniaminek Ekstraklasy postawił poznaniakom trudne warunki i dobrze grał w defensywie.

Mecz odbywał się na boisku w Sochocinie, gdzie Lech przebywa obecnie na zgrupowaniu. Wisła już po kilku minutach gry mogła prowadzić 1:0. Bardzo dobre dośrodkowanie Dominika Furmana zmarnował jednak Mikołaj Lebedyński. Wynik spotkania otworzył w 31. minucie Dawid Kownacki, który skutecznie wykonał rzut karny.

Lech w drugiej połowie miał kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Wykorzystał jedną z nich. W 55. minucie Dariusz Formella pokonał z bliska bramkarza Wisły.

Lech Poznań – Wisła Płock 2:0 (1:0)

Bramki: Kownacki (32.), Formella (55.).

Lech Poznań: Matus Putnocky (46. Jasmin Burić) – Tomasz Kędziora (46. Kebba Ceesay), Dariusz Dudka (46. Paulus Arajuuri), Lasse Nielsen (46. Jan Bednarek), Maciej Wilusz (46. Robert Gumny) – Radosław Majewski (46. Abdul Aziz Tetteh), Łukasz Trałka (46. Dariusz Formella) – Dawid Kownacki (46. Szymon Pawłowski), Darko Jevtić (31. Maciej Gajos), Kamil Jóźwiak (46. Maciej Makuszewski) – Nicki Bille (67. Dawid Kownacki)