Na plażowych boiskach w Inowrocławiu rozpoczęły się w miniony weekend Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej. Zawodniczki Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań zakończyły pierwszy turniej cyklu na 5. miejscu, choć w zawodach przegrały zaledwie jedno spotkanie i jako jedyna ekipa pokonała późniejszego triumfatora imprezy – drużynę z Kowalewa Pomorskiego.

Emocje po turnieju w Inowrocławiu powoli opadają. Praca, jaką włożyłyśmy w przygotowanie się do cyklu Mistrzostw Polski nie poszła na marne, bo 5. lokata na inauguracyjnym turnieju to dobry wynik. Mimo to wierzymy, że stać nas jeszcze na więcej i odczuwamy mały niedosyt. Poziom w tym roku jest bardzo wyrównany i o wygranej często decydują ostatnie akcje. Wiemy, że przed nami kolejne wyzwania i dlatego koncentrujemy sie na przyjętych założeniach. Turniej w Inowrocławiu pokazał nam, co musimy poprawić. W kolejnych zawodach mamy zamiar zaprezentować jeszcze lepszą grę. Trzymajcie za nas kciuki! – skomentowała Dominika Lesińska, obrotowa AZS AWF.

Drugi turniej Mistrzostw Polski rozegrany zostanie w najbliższy weekend Płocku, gdzie podczas dwóch dni rywalizacji na piasku zobaczymy aż 14 żeńskich zespołów. Poznanianki trafiły do grupy B, w której zmierzą się między innymi z aktualnym Mistrzem Polski – GRU Juko Piotrków Trybunalski, reprezentacją Norwegii czy holenderskim TSHV Camelot – brązowymi medalistkami ostatnich finałów nieoficjalnych klubowych mistrzostw Europy.

źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz