logo-posnania

Rugbyści Posnanii przegrali u siebie z Pogonią Siedlce 17:29 w przedostatnim meczu grupy spadkowej Ekstraligi w tym sezonie. Obie drużyny spotkają się ponownie 30 listopada. Będzie to okazja dla Muszkieterów z Winograd, by opuścić przedostatnie miejsce w tabeli.

Wspomniane spotkanie miało się pierwotnie odbyć pod koniec października w 1. kolejce drugiej fazy rozgrywek, ale zostało przełożone z powodu wyjazdu kilku zawodników Posnanii na mistrzostwa Europy do lat 18.

Do sobotniego meczu obie drużyny przystępowało po serii dwóch zwycięstw. Początek należał do przyjezdnych, którzy po przyłożeniach Jakuba Bobruka, Marka Mirosza i podwyższeniu Wojciecha Piotrowicza objęli prowadzenie 12:0. Gospodarze tuż przed przerwą jedyne punkty zdobyli z rzutu karnego wykonanego przez Daniela Gdulę.

Na początku drugiej połowy poznaniacy po akcji 5+2 Dominika Zduna oraz Daniela Gduli przegrywali tylko dwoma punktami. Niestety goście odpowiedzieli dwoma przyłożeniami. Posnania odpowiedziała kolejnymi siedmioma punktami, ale nie zdołała już odrobić strat z początku spotkania, i przegrała ostatecznie z Pogonią 17:29.

Posnania Poznań – Pogoń Siedlce 17:29 (3:12)

Posnania: Daniel Gdula 7 (2pd, K), Dominik Zdun 5 (P), Robert Bosiacki 5 (P).

Pogoń: Wojciech Piotrowicz 9 (3pd, K), Marek Mirosz 5 (P), Jakub Bobruk 5 (P), Bartek Nasiłowski 5 (P), Grzegorz Muszyński 5 (P).