Posnania - Pogoń Awenta Siedlce / fot. Irek Pindral

Posnania dzielnie walczyła w sobotę z Pogonią Awenta Siedlce w meczu 2. kolejki Ekstraligi Rugby, ale przegrała 14:26. Muszkieterowie z Winograd w ostatnich sekundach spotkania stracili punkt bonusowy za niewysoką porażkę.

Pogoń była zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania. Drużyna z Siedlec w zeszłym sezonie zajęła piąte miejsce w lidze, a w sezonie 2013/14 była wicemistrzem Polski. Natomiast poznaniacy spadli z ligi, ale dzięki wycofaniu się Juvenii Kraków i Budowlanych Lublin, pozostali w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Zawodnicy ze stolicy Wielkopolski bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Przyłożenie Sebastiana Gruszczyńskiego, a następnie podwyższenie Daniela Gduli dało poznaniankom prowadzenie 7:0. Jednak było to tylko złego miłe początki. Pogoń doprowadziła do remisu po akcji Piotra Psuja i podwyższeniu Przemysława Rajewskiego. Ta sama para po chwili wyprowadziła gości na prowadzenie 14:7.

Gospodarze ponownie za sprawą Gruszczyńskiego i Gduli jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu po 14. W drugiej połowie Posnania dobrze prezentowała się w ofensywie, ale obrona Pogoni nie dała się ani razu zaskoczyć. Punktowali za to goście. Po przyłożeniu Tomasza Gołąba i podwyższeniu Rajewskiego siedlczanie odzyskali prowadzenie.

Natomiast w ostatniej akcji ofensywnej Grzegorz Muszyński pozbawił Posnanię punktów bonusowego za porażkę różnicą minimum siedmiu punktów.

Posnania – Pogoń Awenta Siedlce 14:26 (14:14)

Punkty Posnania: Sebastian Gruszczyński 10 (2P), Daniel Gdula 4 (2pd)

Punkty Pogoń: Piotr Psuj 10 (2P), Przemysław Rajewski 6 (3pd), Tomasz Gołąb 5 (P), Grzegorz Muszyński 5 (P)