Rzut karny skutecznie wykonany przez Wojciecha Onsorge podczas meczu Warta Poznań - Start Warlubie / fot. Irek Pindral

Warta Poznań prowadziła po pierwszej połowie ze Startem Warlubie 2:0, ale ostatecznie tylko zremisowała 2:2. Bramki dla „Zielonych” zdobyli Krzysztof Biegański i Wojciech Onsorge.

Poznaniacy w pierwszej połowie mieli sporą przewagę, którą udokumentowali zdobyciem dwóch bramek. W 31. minucie Krzysztof Biegański idealnie wykończył bardzo dobre podanie Łukasza Spławskiego. Natomiast chwilę później Wojciech Onsorge wykorzystał rzut karny, chociaż bramkarz gości Mateusza Skowroński był bliski skutecznej obrony strzału obrońcy Warty.

Wydawało się, że gospodarze w spokoju będą kontrolować sytuację na boisku. Stało się jednak zupełnie inaczej. Start zdobył lekką przewagę, ale nie potrafił sobie stworzyć stuprocentowej sytuacji z akcji. „Zieloni” obie bramki stracili po stałych fragmentach gry. W 55. minucie Rafał Babul celnym strzałem głową wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego. Chwilę wcześniej mogło być 3:0, lecz przy golu Spławskiego sędzia dopatrzył się spalonego.

Zawodnicy z Warlubia do remisu doprowadzili w 71. minucie. Adrian Kural ładnym strzałem z rzutu wolnego pokonał Jędrzeja Dorynka. Warta ruszyła do ataków. Nie była już jednak w stanie zapewnić sobie trzech punktów.

Warta Poznań – Start Warlubie 2:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Krzysztof Biegański (31.), 2:0 Wojciech Onsorge (34. – karny), 2:1 Rafał Babul (55.), 2:2 Adrian Kural (71.- wolny).

Warta: Jędrzej Dorynek – Tomasz Koziorowski, Artur Marciniak, Alain Ngamayama (22. Wojciech Onsorge), Nikodem Fiedosewicz – Adrian Laskowski, Łukasz Białożyt (61. Filip Brzostowski) – Krzysztof Biegański (80. Krystian Łukaszyk), Michał Ciarkowski (66. Gracjan Goździk), Jakub Solarek – Łukasz Spławski.

Start: Mateusz Skowroński – Bartosz Śmietanko, Bartłomiej Kowalski, Filip Jagielski, Łukasz Wenerski, Kuba Binerowski (68. Kamil Popowicz), Bartosz Czerwiński (46. Nikodem Manthey), Rafał Babul (84. Michał Zarembski), Wojciech Mielcarek, Paweł Tabaczyński (55. Adrian Kural), Tomasz Adamczyk.

Żółte kartki: Jakub Solarek (Warta) – Mateusz Skowroński, Bartłomiej Kowalski (Start).