Jakub Jończyk został wicemistrzem, a Kacper Majchrzak brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów w Pływaniu na długim basenie w Olsztynie. Wśród młodzieżowców zawodnicy Warty Poznań zdobyli sześć krążków.

Jakub Jończyk z czasem 26,14 s był drugi na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Wygrał Tomasz Polewka z AZS AWF Katowice (25,55 s). Natomiast Kacper Majchrzak (1:49,43) sprawił dużą niespodziankę, finiszując jako trzeci na 200 m stylem dowolnym. Mistrzem Polski w tej konkurencji został Paweł Korzeniowski z AZS Warszawa (1:47,78). Pływaka Warty wyprzedził jeszcze Jan Świtkowski (1:48,35) z UKS Skarpa Lublin. Niestety obaj poznaniacy na żadnym dystansie nie wypełnili minimum na sierpniowe mistrzostwa Europy w Berlinie.

– Myślę, że śmiało można powiedzieć: Kacper, zmontowałeś spora niespodziankę na 200 kraulem. Brązowy medal w kat. seniorskiej i srebrny w kat. młodzieżowej oraz REKORD ŻYCIOWY poprawiony o kolejne 1,5 sekundy! Jednak szkoda tych brakujących 18 setnych sekundy do minimum na Mistrzostwa Europy w Berlinie – napisał Majchrzak na swojej stronie na Facebooku

W kategorii młodzieżowców (19-23 lata) Jończyk był drugi na 50 m stylem grzbietowym. Majchrzak zdobył trzy medale w stylu dowolnym: złoto na 100 m, srebro na 200 m oraz brąz na 50 m oraz w sztafecie 4×100 m w składzie z Julianem Soboniem, Adrianem Wojciechowskim i Jończykiem. Na trzecim miejscu podium na 50 m stylem grzbietowym stanęła Izabella Grzegorczyk.