Warta Poznań na zakończenie sezonu II ligi przegrała u siebie z Górnikiem Wałbrzych 0:1 i tym samym zakończyła swój sezon ligowy tuż nad strefą spadkową. Z kolei drużynie z południa wynik ten dał utrzymanie.

Spotkanie rozgrywane było w wielkim upale. Mimo to na Stadion przy Drodze Dębińskiej przyszło w niedzielę dość dużo kibiców. Warto jednak mieć na uwadze, że spora ich część to fani drużyny z Wałbrzycha. Oni wciąż nie byli bowiem pewni, czy ich ulubieńcy utrzymają się w II lidze.

Mecz nie był wielkim widowiskiem. Lepsze sytuacje z pierwszej połowy można policzyć na palcach jednej ręki. Najlepszą miał grający w tym spotkaniu na skrzydle młody Mateusz Maruniak. 20-latek w dogodnej pozycji nie potrafił jednak strzelić w światło bramki strzeżonej przez Damiana Jaroszewskiego.

Dobrą okazję na zdobycie gola miał jeszcze inny młody talent Zielonych. Uderzenie głową Łukasza Spławskiego nie ugrzęzło jednak w siatce. Chwilę potem najlepszą okazję miał Górnik, kiedy to gościom trafił się rzut wolny. W tej sytuacji świetnie zachował się jednak Semir Bukvić.

Drugą połowę z o wiele większym animuszem rozpoczęli podopieczni trenera Andrzeja Polaka. Być może wpływ na ich postawę miała spora grupa kibiców z Wałbrzycha, której ilość była chyba nawet większa od ultrasów gospodarzy.

W 56. minucie rzut rożny miała Warta. Piłkarze Zielonych jednak łatwo piłkę stracili. Kontratak gości próbował powstrzymać Dominik Chromiński, ale jego podanie w kierunku Wojciecha Onsorge było niedokładne. Futbolówkę przejął Dominik Radziemski, który podał w kierunku Kamila Śmiałowskiego, a ten pewnie pokonał Bukvicia.

Po stracie gola do odrabiania strat ruszyli gospodarze. Ich ataki nie dały jednak wyrównania. Goście dobrze się bronili i wreszcie dopięli swego, wygrywając ostatecznie mecz. Zwycięstwo dało im utrzymanie i przeskoczenie w tabeli Warty, która w końcowej tabeli zajęła ósme miejsce.

Warta Poznań – Górnik Wałbrzych 0:1 (0:0)

Bramki: 56. Karol Śmiałkowski

Warta: Bukvić – D. Jasiński, Ł. Jasiński, Onsorge, Czerniejewicz (80. Goliński) – Grzesiek (86. Ciupa), Chromiński (57. Marciniak) – Nowak, Gregorek, Maruniak (63. Piceluk) – Spławski.

Odra: Jaroszewski – Michalak, Wepa, Śmiałowski, Wojtarowicz, Zinke – Szuba, Sawicki, G. Michalak (82. Moszyk), Radziemski (78. Rytko) – Bartkowiak (86. Krzymiński).

Kartki: Onsorge, Czerniejewicz, Goliński – Zinke, Rytko

Sędzia: Michał Grocki (Warszawa)