Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań - fot. facebook.com/azsawfpoznan
Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań – fot. facebook.com/azsawfpoznan

Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań zajął czwarte miejsce na turnieju Radom Open 2014 rozgrywanego w ramach mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej. To najlepszy wynik akademiczek w tym roku.

W Radomiu odbył się trzeci z sześciu turniejów o miano najlepszej drużyny w kraju. Poznanianki w pierwszych zawodach tego cyklu w Inowrocławiu zajęły szóste miejsce, a następnie w Kazimierzu Dolnym zostały sklasyfikowane na ostatniej pozycji.

W miniony weekend był zdecydowanie lepiej. W pierwszym etapie rywalizacji osiem drużyn było podzielonych na dwie grupy. Reflex AZS AWF Volkswagen awansował do półfinału z drugiego miejsca, pokonując AZS WSNSiTRadom 2:0 (16:6, 24:11) i KPR Ruch Chorzów 2:1 (18:19, 19:18, 9:6) oraz przegrywając z Olimpijczykiem Kowalewo Pomorskie 1:2 (11:19,18:13,6:7).

W półfinale akademiczki uległy późniejszemu zwycięzcy turnieju Piotrkowianinowi Juko Piotrków. W meczu o czwarte miejsce lepszy od drużyny ze stolicy Wielkopolski okazała się zespół Red Hot Czyli Buk 2:0 (16:4,12:8).

Najlepszą bramką turnieju została Zuzanna Rychlewska z Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań, a zawodniczką Agnieszka Lewandowska z Relaxu AZS AWF Warszawa.