Zuzanna Rychlewska w bramce reprezentacji Polski - fot. Michał Pomorski

W minioną niedzielę zakończyły się mistrzostwa świata w piłce ręcznej plażowej. W rozgrywanym w Budapeszcie turnieju reprezentacja Polski kobiet zajęła 10. miejsce, a w składzie biało–czerwonych wystąpiła bramkarka Reflex AZS AWF Volkswagen Poznań – Zuzanna Rychlewska.

Mistrzostwa były zorganizowane na bardzo wysokim poziomie i pod tym względem nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Nasza reprezentacja zajęła 10. miejsce, które nie jest szczytem jej możliwości. W grze zabrakło przede wszystkim skuteczności i trochę szczęścia, które przydaje się w końcówkach meczów. Wiemy jednak, nad czym trzeba popracować w przyszłości. Jestem dumna, że mogłam reprezentować nasz kraj na takiej imprezie! – powiedziała po powrocie Rychlewska.

Bramkarka poznańskiej drużyny oraz pozostałe zawodniczki AZS AWF muszą już jednak zapomnieć o emocjach związanych z rozgrywkami na światowym poziomie i intensywnie przygotowują się do ostatniego turnieju mistrzostw Polski, który rozegrany zostanie w najbliższy weekend w Gdańsku.

– Przed finałowym turniejem w naszej ekipie panuje bardzo pozytywna atmosfera. Jesteśmy w pełni zmobilizowane i na pewno będziemy walczyć o każdy centymetr boiska. Wkładamy dużo pracy w przygotowania do turniejów i liczymy, że ten wysiłek przyniesie oczekiwany efekt. Celujemy w podium mistrzostw Polski i wierzymy, że osiągniemy założony przed sezonem cel – powiedziała Karolina Pakosz, skrzydłowa AZS AWF.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz