Enea AZS Poznań pokonały  Karkonosze Jelenia Góra.

Przed meczem, Kinga Woźniak oraz Daria Marciniak otrzymały statuetki „Pierwsza piątka sezonu zasadniczego 2016/2017 I Liga Kobiet Grupa B.

Sam mecz rozpoczął się zgodnie z planem, czyli od prowadzenia akademiczek. Po dwóch rzutach za trzy Kingi Woźniak oraz jednej trójce Alicji Szloser, przyjezdne odpowiedziały jednym rzutem za dwa. Ustawiło to pierwszą kwartę, którą wygrywa Enea.

Druga kwarta zapowiadała się sensacyjnie. Przy stanie 20:7, poznanianki przestały zdobywać punkty. Bardzo aktywne i skuteczne, były koszykarki z Jeleniej Góry. Na dwie minuty przed przerwą to one prowadziły jednym punktem. Jednak do przerwy 36:30 dla akademiczek.

Po przerwie drużyna Karkonoszy praktycznie nie istaniała. Druga część meczu 42:16 dla poznanianek.

Enea AZS Poznań – MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 78:46(15:6,21:24,23:10,19:6)

Enea: Szloser 17, Woźniak 10, Marciniak 10, Plucińska 8, Zięmborska 8, Stefańczyk 5, Kotula 5, Budeń 4, Nowicka 4, Banach 4, Pietraszek 3, Wiśniewska.