Poznańska „Chwiałka” dawno nie przeżywała takiego oblężenia podczas meczu piłki ręcznej. Kibice w sobotni wieczór wypełnili halę po brzegi i byli świadkami bardzo emocjonujących derbów, w których górą okazała się drużyna AZS AWF Poznań.

– Za nami bardzo ciężki i wyrównany mecz. Gra od początku układała się w nim po naszej myśli i głównie dzięki dobrej obronie i skuteczności w ataku udało nam się wyjść na prowadzenie. W pewnym momencie w naszym zespole coś się jednak zacięło i seria błędów sprawiła, że nasze przeciwniczki doprowadziły do remisu, by zakończyć pierwszą połowę prowadzeniem 11:14. Pomimo dużych nerwów i ogromnych emocji to my w decydujących monetach zachowałyśmy zimną krew i odniosłyśmy zwycięstwo w tych derbach. Duże słowa uznania należą się tutaj naszej bramkarce – Weronice Binert, której postawa poprowadziła nas do zwycięstwa. Nasz zespół rozwija się z meczu na mecz i cieszymy się, że punkty trafiły w nasze ręce. Dziękujemy także kibicom za świetny doping, który poniósł nas w końcowych minutach meczu. Myślę, że te punkty dodadzą nam pewności i wiary w siebie. Zasłużyłyśmy na nie swoją ciężką pracą na treningach i oby dobra passa trwała jak najdłużej – powiedziała po meczu Karolina Szczęsna, zawodniczka AZS AWF Poznań.

AZS AWF Poznań – UKS Handball Poznań 26:25 (11:14)

AZS AWF Poznań: Binert, Korniluk – Szczęsna (5), Horverak (4), Jakubek (3), Frątczak (3), Kosmowska (3), Zdanowska (3), Kaczmarek (2), Lewandowska (2), Wolniewicz (1), Morawska 

Informacja prasowa AZS AWF Poznań

Drużyna AP Poznań pokonała we Wrocławiu miejscowy Handball 35:26 (15:10). Bardzo dobry mecz Kingi Chełminiak zdobywczyni 21 bramek.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz