MUKS Poznań - ENEA AZS Poznań / fot. Irek Pindral

MUKS Poznań pokonał ENEA AZS Poznań 51:44 w meczu 11. kolejki I ligi koszykówki kobiet. Akademiczki w drugiej połowie zdobyły zaledwie 13 punktów, co było główną przyczyną ich porażki z rezerwami zespołu grającego w Tauron Basket Lidze Kobiet.

MUKS wystawił drużynę wzmocnioną zawodniczkami z najwyższej klasy rozgrywkowej. W składzie znalazły się Magdalena Idziorek, Barbara Skowronek, Żaneta Durak i Aleksandra Dziwińska, które dotychczas w tym sezonie w pierwszej lidze rozegrały pojedyncze mecze.

Szeroki skład okazał się sposobem na zwycięstwo w sobotnim spotkaniu. Po trzech kwartach AZS prowadził 42:40, ale w ostatnich dziesięciu minutach Akademiczki zdobyły zaledwie dwa punkty. Trener Ryszard Barański skorzystał tylko z ośmiu zawodniczek i w końcówce spotkania jego podopiecznym zabrakło po prostu sił.

Natomiast trenerka Iwona Jabłońska co chwila rotowała składem. Tylko Żaneta Durak rozegrała 35 minuta, ani jedna z posotałych Muksiar nie przekroczyła 25 minut. Wzmocniony MUKS wygrał w tym sezonie dopiero trzeci mecz w tym sezonie. Natomiast AZS przegrał czwarte spotkanie.

MUKS Poznań – ENEA AZS Poznań 51:44 (20:16, 11:15, 9:11, 11:2)

Szczegółowe statystyki dostępne są tutaj.

MUKS: Magdalena Idziorek 12, Barbara Skowronek 11, Żaneta Durak 9, Zuzanna Puc 8, Klaudia Gertchen 7, Alicja Szloser 2, Sylwia Siemienas 2, Patrycja Klatt 0, Marta Nowicka 0, Aleksandra Dziwińska 0, Julia Drop 0.

AZS: Daria Marciniak 18, Aleksandra Pietraszek 8, Magdalena Wojdalska 6, Kinga Banach 4, Iwona Płóciennik 4, Anita Plucińska 2, Wioletta Wiśniewska 2, Karolina Budeń 0.