imagesPatrycja Wyciszkiewicz obroniła w Krakowie tytuł mistrzyni Polski juniorek na 400 m. Dodatkowo zawodniczka Olimpii Poznań czasem 52,11 s pobiła własny rekord Polski na tym dystansie. Wyciszkiewicz nie miała sobie równych również na dystansie 200 m.

W czwartkowym finale biegu na 400 m juniorek pierwsza szóstka na mecie ustanowiła aż pięć rekordów życiowych. Mimo to żadna z rywalek nie była w stanie utrzymać tempa Wyciszkiewicz. Druga na mecie Małgorzata Curyło straciła do poznanianki ponad półtorej sekundy – 53,62 s. Trzecia finiszowała 18-letnia Adrianna Janowicz – 54,07 s.

W piątek Wyciszkiewicz znowu była najlepsza. Tym razem na dystansie 200 m. 19-letnia zawodniczka Olimpii wygrała z czasem 24,05 s. Druga była Adrianna Janowicz (MKS Baszta Szamotuły) – 24,29 s, a trzecia Kamila Ciba (MOS CSiR Dąbrowa Górnicza) – 24,30 s.

Patrycja Wyciszkiewicz już za dwa tygodnie wystartuje na mistrzostwach Europy juniorów w Rieti, na których jest faworytką do zdobycia medalu. Z czasem 54,11 s awansowała w Krakowie na pierwsze miejsce tegorocznej europejskiej tabeli wśród juniorek. Wyciszkiewicz jest również najlepsza wśród polskich biegaczek na 400 m w tym sezonie.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz