Patrycja Wyciszkiewicz
Patrycja Wyciszkiewicz - fot. facebook.com/patrycja.wyciszkiewicz.fanpage

Patrycja Wyciszkiewicz zdobyła brązowy medal w biegu na 400 m na mistrzostwach Polski w Bydgoszczy. Sprinterka AZS Poznań czasem 52,26 wypełniła także minimum na mistrzostwa Europy w Amsterdamie.

Wyciszkiewicz miała niezwykle trudny początek roku. Z powodu kontuzji nie mogła trenować przez trzy miesiące, co bardzo utrudniło i opóźniło przygotowania do sezonu. Pisaliśmy o tym tutaj. Z tego powodu pierwsze starty były zdecydowanie poniżej możliwości 22-letniej zawodniczki.

Jednak z każdym biegiem Wyciszkiewicz osiąga coraz lepsze wyniki. Na mistrzostwach w Bydgoszczy było już bardzo dobrze. Nawet mimo opóźnienia z powodu burzy, które wyniosło 80 minut. Najpierw w eliminacjach podopieczna trenera Edwarda Motyla po raz pierwszy w tym roku „złamała” 53 sekundy (52,37), a następnie w finale jeszcze poprawiła ten wynik (52,26).

Patrycja liczy, że wystartuje w biegu indywidualnym na mistrzostwach Europy w Amsterdamie, które odbędą się w dniach 6-10 lipca. Wskaźnik Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na tę imprezę wynosi 52,35. Reprezentantka AZS Poznań powinna być natomiast w składzie sztafety.

Minimum na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro to 52,20. Szanse na indywidualny start w Brazylii są zdecydowanie mniejsze, ale do 10 lipca można jeszcze próbować uzyskać ten wskaźnik.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments