Patrioci Poznań - fot. facebook.com/patrioci.poznan
Patrioci Poznań – fot. facebook.com/patrioci.poznan

Po czterech porażkach z rzędu Patrioci Poznań wygrali pierwszym mecz w tegorocznych rozgrywkach PLFA II. Zawodnicy ze stolicy Wielkopolski przerwali złą passę w Słupsku, gdzie w sobotę pokonali miejscowych Griffons 39:6.

Dla gospodarzy było to ostatnie spotkanie w trzeciej klasie rozgrywkowej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego w tym roku. Gryfy nie potrafiły jednak pokonać Patriotów i zakończyły sezon bez zwycięstwa. Dla poznaniaków mecz z drużyną ze Słupska był doskonałą okazją do przerwania serii porażek. Bo z kim wygrać, jak nie z najsłabszą drużyną w grupie? Patrioci nie zawiedli i pewnie pokonali Griffons 39:6.

Na zakończenie sezonu poznańscy Patrioci 13 września zmierzą się u siebie z Seahawks Sopot.

Griffons Słupsk – Patrioci Poznań 9:36 (0:6, 0:7, 0:14, 6:12)

I kwarta
0:6 – przyłożenie Sebastian Rauhut

II kwarta
0:13 – przyłożenie Batrłomiej Kimnes (podwyższenie za punkt Wojciech Szymański)

III kwarta
0:19 – przyłożenie Przemysława Gołębiewskiego (po 30-jardowym biegu)
0:27 – przyłożenie Kamil Kwiatkowskiego (po przechwycie piłki rzuconej przez rozgrywającego drużyny przeciwnej)