AZS Politechnika Poznań - fot. facebook.com/AzsPolitechnikaPoznan
AZS Politechnika Poznań – fot. facebook.com/AzsPolitechnikaPoznan

W inauguracyjnym rozgrywki I ligi koszykarzy, spotkaniu AZS Politechnika niespodziewanie pokonała SKK Siedlce 65:61. Mimo, że drużyna z mazowieckiego jest beniaminkiem rozgrywek, to była zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Akademicy sezon rozpoczęli mocno osłabieni. Z drużyny odeszli podstawowi zawodnicy. Wśród nich między innymi: Paweł Hybiak, Adam Metelski, Paweł Stankiewicz czy Marek Sobkowiak. Do tego ze sponsorowania klubu wycofała się firma BIG-PLUS. Teoretycznie Politechnika jest najsłabszym zespołem rozgrywek. Jednak to tylko teoria…

Drużyna SKK Siedlce wprost przeciwnie. Wzmocniła się prawie na każdej pozycji zawodnikami z dużym doświadczeniem ligowym. W Siedlcach nie ukrywają,  że chcą włączyć się do walki o czołowe lokaty w tym sezonie.

Początek spotkania zaskoczył wszystkich.  Skuteczna gra akademików w ataku i agresywna obrona pozwoliły zakończyć pierwszą kwartę wysokim prowadzeniem 19:9. Druga część pierwszej połowy to nieustanna pogoń gości za wynikiem, ale Politechnika na przerwę schodziła z przewagą pięciu punktów (33:28).

Wszyscy spodziewali się,  że w drugiej połowie SKK Siedlce zerwie się do odrabiania strat. Jednak od początku 3 kwarty trwała bardzo wyrównana walka. Gdy już koszykarze z Mazowsza zbliżali się do gospodarzy, ci znowu odskakiwali na kilka punktów. Końcowe minuty tego emocjonującego spotkania koszykarze Waldemara Mendla zagrali spokojnie, wykorzystując nerwowość w poczynaniach Siedlczan i dowieźli niespodziewane zwycięstwo do końca.

AZS Politechnika Poznań – SKK Siedlce 65:61 (19:9, 14:19, 14:16, 18:17)

AZS: Wielechowski 15, Rostalski 14, Szydłowski 13, Baszak 7, Rutkowski 6, Rzeczkowski 4, Bodwikowski 2, Pawełczyk 2, Tyborowski 2, Janowski 0.

SKK: Dębski 16, Sulima 13, Szumełda-Krzycki 10, Ratajczak 6, Gawrzydek 5, Sobiło 5, Michalski 4, Weres 2, Osiński 0.