Żaneta Glanc (OŚ AZS Poznań) z wynikiem 61,62 m awansowała do finału rzutu młotem w pierwszym dniu lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie. Finał tej konkurencji zaplanowano na niedzielę. Poznanianka podczas eliminacji znokautowała jedną z rywalek.

Glanc miał trzy rzuty mierzone. W pierwszym uzyskała 61,20 m, w drugim 61,62 m, a w trzecim 59,21 m. Do walki o medale kwalifikowały się zawodniczki, które uzyskały ponad 63 metry, lub 12 z najlepszymi wynikami. 30-letnia Polka zajęła 8. miejsce.

Przed rozpoczęciem eliminacji Glanc przytrafiła się przykra sytuacja. Poznanianka podczas robienia wymachów trafiła dyskiem w nos, stojącą za nią Natalię Siemienową. Ukrainka po tym zdarzeniu w drugim rzucie uzyskała 55,79 m, a następnie zrezygnowała z ostatniej próby.

– Polała się krew, bardzo mi przykro, chcę ją przeprosić. W trakcie konkursu cały czas o tym myślałam i ciężko się było uspokoić. Jeśli chodzi o rzuty, w kole byłam za wolna, nie jestem zadowolona. Mam nadzieję, że w finale będę miała więcej dynamiki – powiedziała Glanc dla pzla.pl.

Najlepsza w eliminacjach była Zinaida Sendriuté – 64,16 m. Za Litwinką uplasowały się Kubanka Yarelys Barrios – 63,63 m oraz liderka światowych tabel Chorwatka Sandra Perković – 63,62 m. Finał rzutu dyskiem kobiet rozpocznie się w niedzielę o godzinie 18.15.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz