MKS Poznań - Warmia Traveland Olsztyn / fot. MKS Poznań

Już w najbliższą sobotę piłkarze ręczni MKS Poznań zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Wisły Płock. Mecz rozpocznie się o nietypowej godzinie 20:00, bowiem wcześniej na ten sam parkiet wybiegną zawodnicy pierwszego zespołu. Podopieczni Manolo Cadenasa zainaugurują rozgrywki z ramach Ligi Mistrzów, podejmując węgierskie Veszprem.

Wróćmy jednak na pierwszoligowy poziom. W pierwszej kolejce poznaniacy pokonali na własnym boisku Warmię Traveland Olsztyn 27:22. Ta sztuka nie udała się zawodnikom z Płocka, którzy dość niespodziewanie ulegli w Gdańsku miejscowej SMS różnicą trzech trafień.

W płockiej drużynie przed sezonem doszło do małej rewolucji kadrowej. Do beniaminka 1. ligi dołączyli zawodnicy, którzy wywodzą się z Płocka, ale przez kilka ostatnich lat grali w innych klubach pierwszoligowych i ekstraklasowych. Kacper Adamski reprezentował w poprzednim roku gdańskie Wybrzeże, Łukasz Całujek wywalczył z Gwardią Opole awans do Superligi, a Marcin Miedziński zajął wraz z kolegami z Pomezanii Polski Cukier Malbork drugie miejsce z Grupie A pierwszej ligi.

>>> Tabela i terminarz I ligi piłki ręcznej – Grupa A

Wspomniana trójka dołączyła do całej plejady płockiej zdolnej młodzieży, która w poprzednim sezonie wywalczyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów rozgrywanych w Legnicy.

Spotkanie rozegrane zostanie w Płocku w sobotę o godzinie 20.00.

źródło: MKS Poznań

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments