MKS Poznań - Spójnia Gdynia - fot. Elżbieta Skowron

W wyjazdowym meczu 11. kolejki I Ligi Mężczyzn MKS Poznań przegrał z KS Meble Wójcik Elbląg 26:30.

Choć różnica między drużynami wynosiła przed meczem zaledwie cztery punkty, to właśnie gospodarze od samego początku uchodzili za faworyta. Po kilku minutach spotkania wynik 4:1 dla drużyny z Elbląga potwierdził prawdziwość tych słów. Czerwono-czarni szybko jednak odrobili stratę i w 19. minucie spotkania objęli pierwsze prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy skuteczniejsza okazała się jednak drużyna Dariusza Molskiego, która schodziła na przerwę przy prowadzeniu 14:12.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo wyrównaną grą. W 39. minucie na tablicy wyników pojawił się remis po 16. Minimalne prowadzenie gospodarzy przechyliło losy spotkania dopiero w 56. minucie, kiedy to Meblarze trafili do bramki MKS aż pięciokrotnie, czym zapewnili sobie zwycięstwo 30:26.

– Z wyniku jestem zadowolony, ale trzeba przyznać, że spotkanie nie stało na słabym poziomie. Spodziewaliśmy się, że tak ten mecz może wyglądać. Drużyna z Poznania jest jednym z zespołów, którego gra nam nie leży, podobnie jak Kalisza czy Brodnicy. Najważniejsze, że jednak zdobyliśmy kolejne dwa punkty i awansowaliśmy dzięki temu w tabeli na pozycję wicelidera – komplementował MKS po spotkaniu trener elblążan, Dariusz Molski cytowany przez ksmeblewojcikelblag.pl.

Szansę na rehabilitację szczypiorniści z Poznania dostaną już 5 grudnia. W meczu 12. kolejki podejmą na własnym boisku Real Astromal Leszno.

KS Meble Wójcik Elbląg – MKS Poznań 30:26

Meble Wójcik: M. Głębocki, S. Ram,  A. Fiodor – Adamczak Piotr 5, J. Olszewski 5, O. Serpina 5, A. Nowakowski 4, M. Kupiec 4, S. Gębala 3, Adamczak Paweł 2, J. Malczewski 1, M. Tórz 1, D. Malandy, D. Spychalski, M. Szopa, K.  Netz.

MKS Poznań: B. Badowski, D. Zarzycki, P. Góral –  M. Tokaj 7, M. Bekisz 5, J. Kasperczak 4, W. Leder 4, B. Przedpełski 3, Ł. Niedzielak 2, Grycman 1, J. Pochopień, D. Bartłomiejczyk, M. Witucki.

źródło: mks.poznan.pl