Zwycięstwem WKS Grunwald Poznań zakończył się sobotni mecz ze Spartą Oborniki w 10. kolejce II ligi piłki ręcznej mężczyzn. Wojskowi na wyjeździe pokonali rywali 30:27 i była to już ich dziesiąta wygrana z rzędu w obecnym sezonie.

Już na samym początku obie drużyny pokazały, że łatwo nie sprzedadzą skóry w tym spotkaniu. Walka toczyła się punkt po punkcie, czego rezultatem był wynik 15:15 po pierwszej połowie.

Na początku drugiej części spotkania szczypiorniści z Poznania wyszli na trzypunktowe prowadzenie, które gospodarzom szybko udało się odrobić. Co więcej, po chwili zdołali odskoczyć gościom na dwa punkty.

Przez kolejne minuty na parkiecie trwała zażarta walka, a o zwycięstwie zadecydowały końcówka, w której Grunwald zdobył aż trzy bramki. Mecz zakończył się wynikiem 30:27 dla obecnych liderów tabeli. Drużyna trenera Rafała Walczaka nie przegrała w tym sezonie jeszcze ani jednego spotkania.

SKF KPR Sparta Oborniki – WKS Grunwald Poznań 27:30 (15:15)

Sparta: S. Kustoń, P. Rybarczyk – M. Nowak, P. Myszkowski 2, M. Golczyński 5, J. Surma 4, J. Ratajczak 2, M. Włudarczak 2, J. Okpisz 7, A. Wosicki, D. Tepper 1, J. Garstecki, P. Sztuba, M. Eitner 2, Sz. Ratajczak 2

Kary: 8 min. (Surma, Wosicki, Eitner i Tepper po 2 min.)

WKS: F. Tarko, P. Kulczyński – Ł. Kolgiat, Ł. Krakowiak, K. Westwal 2, M. Majewski 4, M. Lubiewski 3, K. Martyński 11, A. Guraj 5, P. Piechowiak, Ł. Karbowski, P. Nowicki 1, A. Pawłowski 1, H. Zdunek, Sz. Sobański, R. Fogler 3

Kary: 12 min. (Westwal, Karbowski po 4 min., Kolgiat, Nowicki po 2 min.)