MKS Poznań w tym sezonie nie zdobędzie Pucharu Polski. Podopieczni trenera Domana Leitgebera przegrali w środę z Wolsztyniakiem Wolsztyn w pierwszej rundzie tych rozgrywek.

Drużyna ze stolicy Wielkopolski pojechała do Wolsztyna w mocno odmłodzonym składzie, a mimo to przez cały mecz nie ustępowała wyżej klasyfikowanemu rywalowi. W poznańskiej ekipie na placu przebywali głównie ci zawodnicy, którzy rzadziej grają w lidze. Wspierała ich grupa utalentowanych juniorów, powoli wchodzących do pierwszego zespołu.

Do przerwy poznaniacy prowadzili 14:10, ale po zmianie stron miejscowi włączyli drugi bieg. Na siedem minut przed końcem spotkania gracze ze stolicy Wielkopolski prowadzili jeszcze 23:21, ale kolejny raz w tym sezonie popełnili kilka prostych błędów w końcówce meczu. Gracze trenera Wojciecha Hanyża nie zwykli z takich prezentów rezygnować i odrobili dwubramkową stratę, a po chwili wyszli na prowadzenie.

Ostatecznie KPR Wolsztyniak Wolsztyn pokonał MKS Poznań 28:26 i awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski.

KPR Wolsztyniak Wolsztyn – MKS Poznań 28:26 (10:14)

MKS: D. Zarzycki, M. Szelągiewicz – M. Lubiewski 6, M. Kaczmarek 5, A. Żochowski 4, K. Wach, D. Skraburski, M. Witucki, Ł. Niedzielak po 2, P. Maćkowiak, J. Pochopień, M. Cegła po 1, J. Perri, K. Tyliński.

źródło: mks.poznan.pl