Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli na pierwszoligowych parkietach piłkarze ręczni MKS Poznań. Tym razem pokonali na wyjeździe MKS Henri Lloyd Brodnica 28:23. MKS w tabeli 1. ligi nadal zajmuje 11. miejsce.

Dla zespołu prowadzonego przez trenera Jana Orzecha był to chyba ostatni moment na włączenie się do walki o możliwość gry w barażach. Dla marzących o uniknięciu majowych gier z drugoligowcami zawodników z Poznania mecz ten miał również bardzo duże znaczenie, bowiem porażka oznaczałaby przekreślenie szansy na kontakt punktowy z zespołami wyżej notowanymi w tabeli I ligi.

Początek spotkania ułożył się wyśmienicie dla gospodarzy, którzy po 8 minutach prowadzili już 5:0! Poznaniacy grali bardzo słabo w ataku, a w obronie nie potrafili znaleźć recepty na szybko i skutecznie grających graczy z Brodnicy. Na szczęście po tym chwilowym maraźmie zawodnicy z Wielkopolski szybko wrócili na właściwe tory i na minutę przed przerwą wyszli na prowadzenie 12:11. Po 30 minutach gry na tablicy widniał wynik 12:12 i mecz rozpoczął się od nowa.

Po zmianie stron z minuty na minutę rosła przewaga poznańskiego zespołu. W ataku kilka bardzo ładnych rzutów w kontakcie z podłożem oddał Maciej Tokaj, ważne akcje skutecznie kończyli Bartosz Przedpełski, Daniel Bartłomiejczyk i Krzysztof Martyński, a bezbłędny z linii siedmiu metrów był Damian Komisarek, który wykorzystał wszystkie sześć rzutów karnych. W obronie natomiast bardzo dobre zawody rozegrał Bartosz Badowski, który swoimi udanymi interwencjami w dużej mierze przyczynił się do ważnego zwycięstwa swojej drużyny.

Poznaniacy ostatecznie pokonali MKS Henri Lloyd Brodnica 28:23 i zainkasowali kolejne dwa cenne punkty.

MKS Henri Lloyd Brodnica – MKS Poznań 23:28

Poznań: D. Zarzycki, B. Badowski, D. Komisarek 8, M. Tokaj 6, B. Przedpełski 4, K. Martyński 3, J. Kasperczak 2, D. Bartłomiejczyk 2, Ł. Niedzielak 2, W. Leder 1, J. Pochopień, A. Żochowski, P. Maćkowiak, K. Kaczmarek, J. Perri.

źródło: mks.poznan.pl